Zbudujmy razem szpital polowy

fundacja szpital polowy - Zbudujmy razem szpital polowy

fundacja szpital polowy 150x150 - Zbudujmy razem szpital polowy

Fundacja Ziko dla Zdrowia rozpoczęła współpracę z Polską Misją Medyczną – organizacją humanitarną, niosącą pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących na całym świecie. Celem wspólnych działań jest powstanie szpitala polowego w Ukrainie, a zarząd Fundacji przeznaczył na ten cel 200 000 złotych.

Polska Misja Medyczna (PMM) w obliczu skali kryzysu humanitarnego w Ukrainie regularnie wysyła zaopatrzenie do działających tam szpitali, a jej pracownicy pracują nad zapewnieniem ich funkcjonowania, aby mogły ratować życie wszystkich potrzebujących. Najbliższym bardzo ważnym zadaniem do realizacji, na którym skupia się PMM, jest otworzenie szpitala polowego.

Szacuje się, że na ten cel potrzebne jest około 300 000 złotych – działanie zakłada zakup namiotów i mebli polowych, jak również wyposażenie placówki w podstawowy sprzęt, leki i wyroby medyczne.
– Szpital polowy pozwoli nam działać w sytuacjach nagłych i odpowiedzieć na trwający kryzys ukraiński. To też jedno z najważniejszych narzędzi niesienia wsparcia medycznego, z jakich będziemy mogli korzystać w przyszłości i angażować się w specjalistyczną pomoc w sytuacji innych konfliktów – mówi Ewa Piekarska-Dymus, prezes zarządu Polskiej Misji Medycznej.

Aby pomóc w otwarciu szpitala polowego w Ukrainie Fundacja Ziko dla Zdrowia przekazała na ten cel 200 000 złotych. Ponadto by zebrać pełną kwotę potrzebną na szpital organizacja apeluje zarówno do osób prywatnych, jak i firm o przekazanie środków finansowych na powstanie szpitala polowego.

Do akcji już przystąpili pierwsi przedsiębiorcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Miasta Krakowa Biznes Klub, deklarując wsparcie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Fundacja otrzymuje również darowizny od osób indywidualnych, które na miarę swoich możliwości wspierają idee powstania i działalności szpitala polowego w Ukrainie.

– Celem naszej Fundacji jest ochrona zdrowia i pomoc potrzebującym. Ten cel zawsze realizowaliśmy w gronie przyjaciół i darczyńców którzy wspierali nas w swoich działaniach. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które zechciały razem z naszą Fundacją przyczynić się do budowy szpitala polowego – mówi Beata Kmieć, członek zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia.

Darowizny na powstanie szpitala polowego można wpłacać na konto Fundacji Ziko dla Zdrowia: BNP Paribas Bank Polska SA: 52 1750 1048 0000 0000 3369 2487, wpisując w tytule przelewu hasło: DAROWIZNA SZPITAL POLOWY.

By Fundacja Ziko dla Zdrowia

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!