Zaproszenie na prezentację Archiwum Cyfrowego KL Plaszow (10 grudnia, godz. 18:30)

by admin
0 comment

KAŻDA  OFIARA MA IMIĘ – PREZENTACJA ARCHIWUM CYFROWEGO KL PLASZOW

Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie prezentujące Archiwum Cyfrowe KL Plaszow – kompendium wiedzy o historii obozu Plaszow. plaszow 300x163 - Zaproszenie na prezentację Archiwum Cyfrowego KL Plaszow (10 grudnia, godz. 18:30)
Spotkanie rozpocznie wykład prof. Huberta Chudzio z  Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pt. „Po co nam dzisiaj bazy danych”.
Pracownicy Muzeum Krakowa opowiedzą o źródłach na podstawie których powstaje Archiwum Cyfrowym KL Plaszow, którego nadrzędnym celem jest zachowanie pamięci o więźniach obozu poprzez przywrócenie imion wszystkim ofiarom KL Plaszow.
Zaprezentowany zostanie pierwszy etap pracy nad repozytorium – indeks nazwisk więźniów obozu. Docelowo w bazie znajdą się zarówno informacje biograficzne na temat więźniów oraz załogi obozowej, jak i dokumenty archiwalne, fotografie, nagrania audio i wideo.
Na koniec zapraszamy Państwa do wspólnej rozmowy na temat historii i pamięci o KL Plaszow.
Wstęp wolny

Prace nad bazą zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej