Zaproszenie do modlitwy za kapłanów

by admin
0 comment

W sobotę – 12 października – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędą osoby modlące się za kapłanów, w ramach IV Ogólnopolskiej lagiewniki 212x300 - Zaproszenie do modlitwy za kapłanówPielgrzymki Apostolatu Margaretka. Hasłem przewodnim spotkania są słowa: „Święty Jan Paweł II i Święta Siostra Faustyna – Apostołowie Miłosierdzia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Pielgrzymka rozpocznie się w Bazylice o godz. 9. Pół godziny później wierni odmówią różaniec w intencji kapłanów. Na godzinę 11 zaplanowano konferencję pt. „Modlitwa za kapłanów w świetle Dzienniczka św. Siostry Faustyny”, którą wygłosi siostra Elżbieta Siepak. Eucharystii o godz. 12 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, który przekaże dla Apostolatu Margaretka relikwie św. Jana Pawła II. Pielgrzymka zakończy się modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się za kapłanów, zwłaszcza członków Apostolatu Margaretka oraz kapłanów otoczonych modlitwą. Zapraszamy równie serdecznie tych, którzy pragną dołączyć do modlitwy w margaretkach – mówi ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Margaretka i dodaje: – Niech ta pielgrzymka rozpali nas do gorliwszej modlitwy za Kościół i kapłanów!

mp

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej