Zapraszamy na pierwszy odcinek internetowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej. Bp Janusz Mastalski: motywacja, pomysł i oczekiwanie na skutek.

by admin
0 comment

Być umotywowanym, mieć pomysł na spotkanie z Bogiem i oczekiwać na skutek – to trzy elementy, na które wskazuje bp Januszadwentowapierwszapomoc1 300x300 - Zapraszamy na pierwszy odcinek internetowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej. Bp Janusz Mastalski: motywacja, pomysł i oczekiwanie na skutek. Mastalski w przygotowaniu do owocnego przeżywania Eucharystii. Zapraszamy na pierwszy odcinek internetowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej #AdwentowaPierwszaPomoc.

W swoim rekolekcyjnym rozważaniu bp Janusz Mastalski zwraca uwagę, że przygotowanie do Eucharystii jest bardzo ważne, a często bywa niedoceniane. Krakowski biskup pomocniczy wskazuje na trzy istotne elementy, by spotkanie z Jezusem Chrystusem było owocne i przemieniające.

Ważne jest to, by być umotywowanym – świadomym tego, po co przychodzi się na Mszę św. Motywacja ta powinna płynąć z wiary i miłości. Trzeba mieć też pomysł na spotkanie z Bogiem – nie można być biernym uczestnikiem Eucharystii. Po trzecie należy oczekiwać na skutek, czyli mieć świadomość tego, że po Mszy św. wychodzi się napełnionym, z nową siłą i nadzieją.

Istotnym jest również, by Mszę św. przeżyć w skupieniu, najlepiej przyjść wcześniej do kościoła, uklęknąć, wyciszyć się i powiedzieć: „Panie, oto jestem. Mów, bo sługa Twój słucha”. – Jeśli tak podejdziemy do Eucharystii, to Boże Narodzenie będzie czasem pięknym i radosnym, ponieważ nie zmarnujemy adwentu – podkreśla bp Mastalski.

Ks. Piotr Szweda zwraca z kolei uwagę, że elementami przygotowującymi do dobrego przeżycia Eucharystii są m.in. post eucharystyczny, punktualność czy odpowiedni strój. Przygotowanie jest równie istotne w udzielaniu pierwszej pomocy. – Gdy widzimy poszkodowanego, musimy sprawdzić, czy miejsce w jakim się znajdujemy jest bezpieczne i czy my mamy zapewnione bezpieczeństwo – zaznacza misjonarz saletyn i ratownik.

#AdwentowaPierwszaPomoc to internetowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej prowadzone przez biskupów krakowskich, którzy podejmują rozważania skupione wokół tematu nowego programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”. Księża biskupi mówią o przygotowaniu, przeżywaniu celebracji Mszy świętej, a także o życiu tajemnicą Eucharystii na co dzień, po wyjściu z kościoła. W rekolekcyjną tematykę internautów wprowadza także ks. Piotr Szweda, misjonarz saletyn, który jest równocześnie ratownikiem związanym ze Stowarzyszeniem Maltańczycy Służba Medyczna.

Zapraszamy na profile Archidiecezji Krakowskiej w mediach społecznościowych w każdą niedzielę Adwentu o godz. 12.00.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej