Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Z lądu, z powietrza i z wody … krakowscy policjanci na straży bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kontrola i pomoc osobom objętym kwarantanną, sprawdzanie miejsc spotkań, gromadzenia się, sprawdzanie ilości pasażerów w środkach komunikacji miejskiej … to tylko niektóre z nowych zadań realizowanych przez krakowskich policjantów w dobie pandemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo obywateli funkcjonariusze stosują różne środki i metody, aby skutecznie egzekwować wprowadzone  przez rząd obostrzenia i tym samym minimalizować i zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się Covid – 19.

Podczas minionego weekendu, gdy słoneczna pogoda zachęcała do spacerów, policjanci apelowali do mieszkańców o odpowiedzialność  i zachowanie zdrowego rozsądku podczas koniecznych wyjść. W szeroko zakrojonej akcji informacyjnej policjanci wykorzystali nie tylko przekaz medialny, ale również radiowozy oraz motorówki, z których wzywali krakowian do pozostania w domach.
Jednocześnie  ze śmigłowca, przy wykorzystaniu dronów oraz podczas patroli pieszych i zmotoryzowanych funkcjonariusze sprawdzali parki, skwery, bulwary, zalewy oraz  inne miejsca, w których mogło dochodzić do bezprawnego grupowania się osób.
W momencie stwierdzenia łamania przepisów policjanci natychmiast reagowali pouczając, a tam gdzie kierowane uwagi nie przynosiły skutku, wystawiając mandat lub kierując wniosek o ukaranie do sądu.
Dzięki zaangażowaniu policjantów, ale także odpowiedzialnej postawie  mieszkańców Krakowa w walce o bezpieczeństwo, przypadki  nieprawidłowych zachowań  zdarzały się  incydentalnie.

Źródło: Małopolska Policja