Z lądu, z powietrza i z wody … krakowscy policjanci na straży bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa

by admin
0 comment

Kontrola i pomoc osobom objętym kwarantanną, sprawdzanie miejsc spotkań, gromadzenia się, sprawdzanie ilości pasażerów w środkach komunikacji miejskiej … to tylko niektóre z nowych zadań realizowanych przez krakowskich policjantów w dobie pandemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo obywateli funkcjonariusze stosują różne środki i metody, aby skutecznie egzekwować wprowadzone  przez rząd obostrzenia i tym samym minimalizować i zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się Covid – 19.

Podczas minionego weekendu, gdy słoneczna pogoda zachęcała do spacerów, policjanci apelowali do mieszkańców o odpowiedzialność  i zachowanie zdrowego rozsądku podczas koniecznych wyjść. W szeroko zakrojonej akcji informacyjnej policjanci wykorzystali nie tylko przekaz medialny, ale również radiowozy oraz motorówki, z których wzywali krakowian do pozostania w domach.
Jednocześnie  ze śmigłowca, przy wykorzystaniu dronów oraz podczas patroli pieszych i zmotoryzowanych funkcjonariusze sprawdzali parki, skwery, bulwary, zalewy oraz  inne miejsca, w których mogło dochodzić do bezprawnego grupowania się osób.
W momencie stwierdzenia łamania przepisów policjanci natychmiast reagowali pouczając, a tam gdzie kierowane uwagi nie przynosiły skutku, wystawiając mandat lub kierując wniosek o ukaranie do sądu.
Dzięki zaangażowaniu policjantów, ale także odpowiedzialnej postawie  mieszkańców Krakowa w walce o bezpieczeństwo, przypadki  nieprawidłowych zachowań  zdarzały się  incydentalnie.

Źródło: Małopolska Policja

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej