Z kolędą w Łagiewnikach

by admin
0 comment

Blisko sto osób i instytucji odwiedzą z kolędą w tym roku klerycy piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie z kolędą. W piątek – 10 stycznia – dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie przywitał ich ks. bp Jan Zając oraz ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium.

koleda w lagiewnikach 1 585x390 - Z kolędą w Łagiewnikachkoleda w lagiewnikach 2 585x390 - Z kolędą w Łagiewnikachkoleda w lagiewnikach 3 585x390 - Z kolędą w Łagiewnikach

Przebrani w kolorowe stroje, z gwiazdą, gitarą i akordeonem klerycy WSD podtrzymują piękny zwyczaj i chodzą po kolędzie. Jak wyjaśniają, w tym roku na „mapie kolędowej” mają blisko sto osób i różnych instytucji. Byli już m.in. u kard. Stanisława Dziwisza, kard. Mariana Jaworskiego, biskupów krakowskich, a także bp. Romana Pindla w Bielsku-Białej, oraz u wielu wykładowców. Dziś dotarli do Łagiewnik, a w najbliższych dniach wybierają się do krakowskiej kurii, do Sanktuarium św. Jana Pawła na Białych Morzach oraz do domu księży emerytów w Swoszowicach.

Kleryk Wojciech Leśniak powiedział nam: – Tradycja kolędowania w naszym seminarium istnieje już od dziesięciu lat. W okresie Bożego Narodzenia klerycy piątego roku przebierają się za kolędników i wędrują po Krakowie. W ten sposób podtrzymujemy tradycję, a jednocześnie zbieramy środki na różne potrzeby.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przez cały rok służą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pomagając przy organizacji liturgii.

mp

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej