Wystawa Davida Foxa w Galerii Architektury SARP OK

sdc5344 800x500 - Wystawa Davida Foxa w Galerii Architektury SARP OK

10 stycznia 2022 roku w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6 odbył się wernisaż wystawy Davida Foxa.

David Fox jest architektem i artystą, profesorem na University of Tennessee w Knoxville, USA, gdzie uczy projektowania na pierwszym roku studiów oraz na poziomach wyższych. W pracy dydaktycznej, w ramach studia projektowego, kładzie nacisk na projektowanie z wykorzystaniem i implikacją rysunku, malarstwa i nowych mediów. Na wyższych poziomach kształcenia architektonicznego koncentruje się na problemach dotyczących obszarów śródmiejskich. Projekty te adresowane są do społeczności charakteryzujących się ograniczoną dostępnością do dobrej architektury i designu. Jest dwukrotnym stypendystą Fundacji Fulbrighta i wielokrotnym visiting profesorem na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. David jest licencjonowanym architektem z doświadczeniem zawodowym w Waszyngtonie, Fayetteville w Arkansas i Canton w stanie Missisipi.

sdc5351 - Wystawa Davida Foxa w Galerii Architektury SARP OK
Od lewej: Karek Kaszyński, prezes Oddziału Krakowskiego SARP; David Fox, architekt, artysta.

Prace Davida Foxa wyróżniają się perfekcyjnym warsztatem, przemawiają pomysłowym łączeniem technik i dbałością o detal. W obrazach znajdujemy głębokie doświadczanie, studiowanie i przeżywanie struktur architektonicznych i sztuk. Dla artysty tworzenie obrazów jest sposobem patrzenia na świat – Drawing to See. Przykłada szczególną wagę do linii, naładowanych pewną tajemniczością, budujących ścieżki wyobraźni i wizualną składnię rozumowania i porozumienia. W malowanych i rysowanych opowieściach Foxa dostrzegamy ślady kontemplowania struktury wizualnej miasta: form, kolorów, kształtów, które pozwalają odkrywać i rysować nowe cienie i faktury.

Zdjęcia: Vladimir Milanov, tekst: SARP OK.

sdc5356 - Wystawa Davida Foxa w Galerii Architektury SARP OK

 

By Vladimir Milanov