Connect with us
img 3216 - Wyjątkowe Targi w Krakowie czyli Świąteczne Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Wyjątkowe Targi w Krakowie czyli Świąteczne Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych

img 3216 300x200 - Wyjątkowe Targi w Krakowie czyli Świąteczne Podgórskie Targi Rzeczy WyjątkowychPo rocznej przerwie, w ostatni weekend listopada (27-28.11.2021) w godz. 11.00-20.00 odbędą się długo wyczekiwane Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych. Stowarzyszenie PODGORZE.PL i Centrum Kultury Podgórza zapraszają na szóstą zimową (i XIII w ogóle) edycję najbardziej wyjątkowych targów w mieście!

Rynek Podgórski zalśni w półmroku od delikatnych świateł, powietrze wypełni zapach kawy i herbaty z cynamonem, a oczy ucieszą ręcznie robione drobiazgi. Całości dopełni piękna karuzela i uśmiechnięte twarze rękodzielników, którzy nie mogą się doczekać na spotkanie z Wami. Dajcie się zaczarować niepowtarzalnej atmosferze i stańcie się jej częścią.

Na jeden weekend Rynek Podgórski zapełni blisko 60 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. To doskonała okazja do nabycia prezentów, oczywiście tych wyjątkowych.

Autorką zdjęć jest Katarzyna Szulc-Kłembukowska.

Targi są naprawdę wyjątkowe – nie tylko przez to jakie produkty można tutaj zobaczyć i kupić. To rzeczy wykonywane z sercem, często ręcznie. Absolutnie nie znajdziecie u nas masowych wyrobów, każdy jest niepowtarzalny. Do tego nawiązują się przyjaźnie między wystawcami, panuje cudowna atmosfera wzajemnej życzliwości i my jako koordynatorki także czujemy, że to coś więcej niż tylko targi, prawdziwy przedświąteczny jarmark, miejsce spotkań, po prostu magia. I ta karuzela….. – wyliczają zalety Targów Alicja Kowalik wiceprezes stowarzyszenia PODGORZE.PL i Anna Kowalcze współkoordynatorka targów.

Pośród wielu stoisk z rękodziełem każdy znajdzie coś dla siebie i dla swoich bliskich, m.in. ozdoby choinkowe, kolczyki i wisiorki, szkło artystyczne, ceramikę, biżuterię, skarpety i inne różnorodności krawieckie, naturalne kosmetyki, książki i wiele, wiele więcej. Na targach dominują produkty robione ręcznie, głównie wykonane lokalnie. To okazja do spotkania pomiędzy twórcą i kupującym. Nasi wystawcy zawsze znajdują czas na rozmowę, uśmiech, wymianę informacji czy dobre życzenia. Tę atmosferę lokalności, rodzinności, swojskości podkreślają wszyscy odwiedzający. Poznanych na targach wystawców, klienci targów mogą odwiedzać w ich pracowniach przez cały rok.

Partnerem świątecznych Targów jest m.in. Fundacja Targ Pietruszkowy, organizujący nie tylko targ na Placu Niepodległości, ale także propagującą zdrowy styl życia i troskę o środowisko. Proponujemy więc Państwu nie tylko zakup wyjątkowych rzeczy. Chcemy zwrócić także uwagę na sposób ich pakowania. Zachęcamy do przyjścia z własnymi siatkami, a wystawców zachęcamy do wyjątkowych, acz ekologicznych opakowań. Na stoisku Stowarzyszenia PODGORZE.PL będzie można kupić w przystępnej cenie bawełnianie torby z podgórskimi motywami. Zamieńmy torby plastikowe na wielorazowe.

Zachęcamy także do przyjechania na targi transportem publicznym (najbliższy przystanek „Korona” znajduje się tylko kilkadziesiąt metrów od Rynku Podgórskiego) lub rowerem. Tym, którzy wybiorą samochód przypominamy, że w pobliżu znajduje się miejski parking „Stare Podgórze” z wjazdem od ul. Warneńczyka i ul. Zamoyskiego.

Podczas targów zaplanowaliśmy także warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wizytę prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów! Będzie można również odwiedzić stoisko Nadleśnictwa Niepołomice, by poznać bliżej pracę leśników i dowiedzieć się licznych ciekawostek z życia lasu i jego mieszkańców.

Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach.

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana, ze szczególnym naciskiem na zdrowe jedzenie. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach.

Co roku na targach rezerwujemy jedno miejsce dla organizacji pozarządowej wykonującej społecznie ważną pracę. Tym razem będzie to Kuźnia Talentów Przewodnickich skupiające miejskich przewodników, którzy w czasie pandemii odkryli w sobie zdolności artystyczne.

Zaprosimy Państwa takżę do strefy zorganizowanej przez Fundację Targ PIetruszkowy w ramach akcji NGO dla NGO, gdzie będziecie można poznać działalność organizacji pozarządowych. Będziecie mogli spotkać świetnych ludzi z pasją, poznać ich działania, uczestniczyć w warsztatach.

Mając na uwadze troskę o zdrowie wszystkich uczestników wydarzenia uprzejmie prosimy o zasłanianie ust i nosa w czasie trwania targów.

Organizatorzy: Stowarzyszenie PODGORZE.PL, Centrum Kultury Podgórza,

Partnerzy: Fundacja Targ Pietruszkowy, Dzielnica XIII, Dzielnica XI, Wawel S.A., Nadleśnictwo Niepołomice.

strona wydarzenia: targi.podgorze.pl

facebook: https://www.facebook.com/madeinpodgorze strona wydarzenia: https://fb.me/e/49dMoKvQ2 instagram: targi.podgorze nagranie z roku 2019: https://youtu.be/af038lWqvD0

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

kwiecień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top