Wspólna modlitwa o powstrzymanie koronawirusa

by admin
0 comment

W sytuacji narastającego niepokoju o dalszy rozwój epidemii koronawirusa i przyszłości naszych rodzin proponujemy włączenie się w podejmowane inicjatywy wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę i cały świat. To najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić, aby odwrócić niebezpieczeństwo choroby.


11 marca o godz. 20 cały świat a szczególnie Polska modli się do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca NMP o powstrzymanie koronawirusa i ochrone naszych rodzin. Część Chwalebna Różańca Świętego oraz koronka do Bożego Miłosierdzia… Proszę jak najszybciej przekazywać dalej.


Kalwaria Zebrzydowska: modlitwa ze św. Szymonem z Lipnicy o ustanie epidemii – klik


MODLITWA O MIŁOSIERDZIE DLA ŚWIATA W SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE-ŁAGIEWNIKACH

W czasie ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w Łagiewnikach św. Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Od wielu lat na każdej Mszy świętej odprawianej w Bazylice Bożego Miłosierdzia, po Komunii świętej ponawiamy ten akt. W dzisiejszej sytuacji zagrożenia epidemią koronowirusa słowa tej modlitwy brzmią wyjątkowo. Zachęcamy wszystkich do jej odmawiania: wspólnego i prywatnego. 

W naszym Sanktuarium w Godzinie Miłosierdzia po Koronce do Miłosierdzia Bożego będziemy również śpiewać Suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” i również wtedy odmówimy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu łącząc się z tymi, którzy dzięki transmisji radiowej, telewizyjnej
i internetowej modlą się razem z nami.

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – 

św. Jan Paweł II, 17 sierpnia 2002 r., Kraków-Łagiewniki.

BOŻE, OJCZE MIŁOSIERNY,
KTÓRY OBJAWIŁEŚ SWOJĄ MIŁOŚĆ
W TWOIM SYNU JEZUSIE CHRYSTUSIE,
I WYLAŁEŚ JĄ NA NAS W DUCHU ŚWIĘTYM, POCIESZYCIELU,
TOBIE ZAWIERZAMY DZIŚ LOSY ŚWIATA I KAŻDEGO CZŁOWIEKA.
POCHYL SIĘ NAD NAMI GRZESZNYMI,
ULECZ NASZĄ SŁABOŚĆ,
PRZEZWYCIĘŻ WSZELKIE ZŁO,
POZWÓL WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZIEMI
DOŚWIADCZYĆ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA,
ABY W TOBIE, TRÓJJEDYNY BOŻE,
ZAWSZE ODNAJDYWALI ŹRÓDŁO NADZIEI.
OJCZE PRZEDWIECZNY,
DLA BOLESNEJ MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA TWEGO SYNA,
MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS I CAŁEGO ŚWIATA!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej