Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Współczesne Chiny w unikalnym ujęciu – Studia podyplomowe…

wspolczesne chiny foto a.zieba 300x227 - Współczesne Chiny w unikalnym ujęciu - Studia podyplomowe...

Współczesne Chiny foto A.Zięba

Chcesz poznać system gospodarczy Chin i dowiedzieć się jakie są uwarunkowania prawne prowadzenia biznesu w Chinach? Zastanawiasz się jak skutecznie negocjować w Chinach? Może chciałbyś wziąć udział w warsztatach z chińskiego savoir-vivre, żeby przekonać się jak wielowymiarowa jest kultura chińska. Teraz masz znakomitą szansę żeby zgłębić specyfikę chińskiego społeczeństwa w ujęciu najwybitniejszych ekspertów z Polski oraz z Chin.

Kreowanie przyszłych liderów i specjalistów to główny cel studiów podyplomowych „Współczesne Chiny: społeczeństwo, polityka, gospodarka”. Studia podyplomowe prowadzone są na Uniwersytecie Jagiellońskim przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Podstawowym zadaniem studiów jest przygotowanie do skutecznego uczestniczenia w interakcjach z reprezentantami chińskiego społeczeństwa w różnych sytuacjach społecznych, przede wszystkim o charakterze zawodowym. W trakcie nauki masz szansę poznać specyfikę chińskiej gospodarki, kultury, filozofii, polityki oraz medycyny.

Problematyka studiów uzupełniana jest o wymiar praktyczny, obejmujący umiejętności i kompetencje z zakresu komunikacji społecznej w środowisku wielokulturowym, prowadzenia negocjacji, planowania przedsięwzięć biznesowych we współpracy z Chinami. Studiując masz szansę nauczyć się komunikowania w stopniu podstawowym w j. chińskim albo udoskonalić już posiadane kompetencje podczas zajęć z języka biznesowego.

konfucjusz pomnik przed budynkiem 300x225 - Współczesne Chiny w unikalnym ujęciu - Studia podyplomowe...

Konfucjusz pomnik przed budynkiem

Roczne studia podyplomowe „Współczesne Chiny: społeczeństwo, polityka, gospodarka” prowadzone są przez najlepszych specjalistów w Polsce są to: wykładowcy Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz innych wiodących uczelni (UW, UAM), pracownicy Instytutu Konfucjusza w Krakowie, dyplomaci i biznesmeni posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku chińskim. Native speakerzy i polscy lektorzy: język chiński początkujący i język chiński biznesowy.

Uzyskane kwalifikacje ułatwiają absolwentom studiów podyplomowych pracę w środowiskach min.: biznesowym, managerskim, urzędniczym, nauczycielskim czy medialnym, zarówno w kraju, jak i za granicą. Umożliwią także prowadzenie własnej aktywności gospodarczej ukierunkowanej na współpracę z krajami regionu Azji Wschodniej.

Zajęcia prowadzone będą w blokach tematycznych: język chiński (grupa początkująca: ogólny, grupa zaawansowana: biznesowy), systemy prawne Chin, gospodarka Chin, wprowadzenie do historii oraz kultury tradycyjnej i współczesnej Chin, bezpieczeństwo i polityka zagraniczna Chin, chińskie społeczeństwo w okresie przemian i wielokulturowość Chin, relacje międzykulturowe, współpraca z tłumaczami, biznes w Chinach.

Kto może zostać słuchaczem studiów?

Na studia mogą zostać przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych, co najmniej licencjackich uzyskany na dowolnym kierunku.

Do kogo kierowane są studia?

 Studia podyplomowe „Współczesne Chiny: społeczeństwo, polityka, gospodarka”. przygotowują do świadomego rozwijania kariery w ramach szeroko pojętej współpracy z Chinami. Adresowane są do wszystkich osób, które interesują się współczesnymi Chinami, zwłaszcza do tych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe.

Co warto wiedzieć o studiach podyplomowych?

Zajęcia odbywają się w centrum Krakowa, w nowoczesnym budynku Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ przy ul. Oleandry 2a.

W roku akademickim 2020/2021 zaplanowano 10 zjazdów w soboty (od 10:00 do 19:00) i niedziele (od 9:00 do 18:00).

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszenia. Liczba miejsc na studiach podyplomowych „Współczesne Chiny: społeczeństwo, polityka, gospodarka” jest ograniczona.

Brak opłaty wpisowej, a każdy student może liczyć na dofinansowanie studiów podyplomowych.

Szczegółowe informacja oraz plan studiów podyplomowych dostępne są na stronie https://orient.uj.edu.pl/dla-kandydatow/-studia-podyplomowe

 

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top