Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraca do gry. Od razu w pierwszym możliwym terminie. 

Zaczynamy „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” oraz 22 maja premierą „Powarkiwań Drogi Mlecznej” w reżyserii Wojtka Klemma.

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszym Teatrze.


Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Scena MOS, ul. Rajska 12

Bonn Park „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w tłumaczeniu Iwony Nowackiej

Reżyseria Wojtek Klemm

Dramaturgia Tomasz Cymerman

Premiera 22 maja 2021.

Powarkiwania Drogi Mlecznej” Bonn Parka to idealny dramat by postawić wszystko na głowie. Na scenie. Poza nią przecież już od dawna wszystko na głowie stoi. Nie bardzo wiadomo, jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie.

My, twórcy czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z mini mini alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy.

A z resztą… jak pewnie sami czujecie – teraz jest czas na wszystko poza myśleniem o najbliższych pięciu minutach. 

Na scenie aktorki i aktorzy TeatrAu w Krakowie: Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Zawiślak- Dolny, Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Marcin Kalisz, Dominik Stroka.

Pozostali twórcy: scenografia: Magdalena Gut, kostiumy: Julia Kornacka, muzyka: Ola Rzepka, wideo: Natan Berkowicz, choreografia: Anna Krysiak, reżyseria świateł: Marta Heberle, asystentka reżysera: Zdenka Pszczołowska, inspicjent: Iwona Cieślik, producent: Bartosz Jelonek.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

www.teatrwkrakowie.pl – tutaj dostępne bilety na pierwszy popremierowy set: 23, 25 i 26 maja oraz spektakle: 2, 3 i 4 lipca.