Connect with us
ok - Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kościół

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

Kim są Wojownicy Maryi? Poznajmy się bliżej!

Wojownicy Maryi to katolicka Maryjna wspólnota męska, której opiekunem duchowym jest salezjanin ks. Dominik Chmielewski SDB.

Zapraszamy na naszą krakowską stronę – Wojownicy Maryi Kraków

Spotkania ogólnopolskie oraz regionalne członków ruchu maryjnego opierają się na nauce Kościoła Katolickiego i fundamentach takich jak:

  • Eucharystia
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Pismo Święte
  • Modlitwa (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia)
  • Konferencje
  • Świadectwa
  • Integracja

UWAGA zobacz również: WM KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021

Duchowość Wojowników Maryi a aktywność fizyczna

signal 2021 09 28 225919 010 300x225 - Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!Na codzienną działalność Wojowników Maryi znaczący wpływ ma duchowość jednego z patronów wspólnoty ks. Jana Bosko. Święty Salezjanin w aktywności fizycznej i sporcie dostrzegał wspaniałą przestrzeń do łowienia ludzi dla Boga i rozwoju duchowego, szczególnie dzieci i młodzieży. W związku z tym tylko kwestią czasu było zorganizowanie ogólnopolskiej imprezy sportowej integrującej poszczególne regiony wspólnoty – Mistrzostwa Polski Wojowników Maryi w piłce nożnej.

signal 2021 09 28 225850 007 300x200 - Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!Jednak rzeczywistość naszej wspólnoty to nie tylko wspólna modlitwa i kopanie piłki. To także działalność charytatywna i czynna pomoc bliźniemu. O tym jednak niech nie świadczą nasze słowa lecz konkretne czyny zatem nie będziemy się rozpisywać. Całości dopełniają wspólne wyjazdy na wakacje i ferie zimowe czy wyjścia w góry. Właśnie górskie wycieczki, nie licząc spotkań modlitewnych, przyciągają największą rzeszę braci należących do wspólnoty. Na koncie WM Kraków znajduje się już wiele szczytów tatrzańskich, bieszczadzkich czy Beskidu Wyspowego. Dołączysz do nas?

Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!

signal 2021 09 28 225850 006 300x200 - Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn!Każdy kto szuka prawdy, jedności, dobra i miłości tak naprawdę szuka Boga. Dlatego zapraszamy z głębi serca każdego mężczyznę poszukującego i pragnącego.

Nam Boga pomogła odnaleźć Maryja i to Ona nas łączy i prowadzi dalej na drodze Jej Syna, Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Duchową pieczę nad naszą regionalną grupą regionu Kraków sprawuje franciszkanin o. Mariusz Tabor OFM. Jest to kapłan, który własnym przykładem pociąga i inspiruje. Zakochany w Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu i Maryi. Słowo Boże, które do nas wygłasza w comiesięcznych spotkaniach trafia w serca, daje do myślenia, zmusza do ciągłego nawracania. Przy tym jest niezwykle zaangażowany we wszelką działalność wspólnoty. Nie tylko bierze udział, ale wręcz organizuje spotkania integracyjne: mecze piłki nożnej, wyjścia w góry czy wypady na pizzę :-).

W tym wszystkim wspomagają go równie zaangażowani ks. Michał i nasz brat Paweł.

Do naszej grupy należy już około 150 osób. Każdy z Braci, jak się do siebie zwracamy, to niesamowita historia spotkania człowieka z Bogiem. Świadectwa, które w pełnej wolności są opowiadane, dowodzą, iż Bóg nie jest tylko ideą wymyśloną przez ludzi, ale jest żywy i Wszechmogący. Historie naszych Braci świadczą o tym, że nie ma takiego dołu, takiego bagna i takiej sytuacji, z której Bóg nie mógłby wyciągnąć człowieka do wolności i szczęścia jeśli ten tylko zawoła o pomoc.

Zapraszamy na spotkania Wojowników Maryi w Krakowie… Bracie :-)!

KONTAKT WM KRAKÓW

Bóg nie powołuje zdolnych, ale uzdalnia powołanych.

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

kwiecień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top