Connect with us
signal 2021 09 28 225944 001 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021

I Mistrzostwa Polski Wojowników Maryi. I Memoriał im. Wojciecha Kajpusta

signal 2021 09 28 225944 001 300x225 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 202125 września 2021 roku w Przemyślu odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Wojowników Maryi w piłce nożnej, w których reprezentacja regionu Kraków zdobyła tytuł wicemistrzów.

Pomysł organizacji turnieju zrodził się z pragnienia w sercach mężczyzn zgromadzonych we wspólnocie Wojowników Maryi Przemyśl, aby uczcić pamięć zmarłego na nowotwór Brata Wojownika Maryi Wojtka.

Imprezę mistrzowską rozpoczęto Mszą świętą w parafii św. Józefa, następnie już na boisku, wszystkich zgromadzonych, w imieniu organizatorów – Wojowników Maryi Przemyśl oraz ks. biskupa Stanisława Jamrozka, powitał Dariusz Lasek (WM Przemyśl), oraz ks. Zenon Latawiec SDB, reprezentujący przemyskich Salezjanów. Następnie Memoriał otworzyła wdowa po śp. Wojciechu Kajpuście – Małgorzata Bik-Kajpust. Po czym ruszyły rozgrywki,w których udział wzięły następujące drużyny Wojowników Maryi:

 • WM BYDGOSZCZ
 • WM NOWY SĄCZ
 • WM PUŁAWY
 • WM WŁODAWA
 • WM PRZEMYŚL
 • WM KRAKÓW
 • WM WROCŁAW
 • WM KIELCE
 • WM ŁODŹ

WM KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021

signal 2021 09 28 225944 004 300x225 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021Nasza droga do 2 miejsca w Mistrzostwach Polski 2021 Wojowników Maryi rozpoczęła się tak naprawdę niemal rok wcześniej. Wtedy to z chęci integracji w warunkach rywalizacji sportowej zaczęliśmy rozgrywać mecze piłki nożnej. Pod przewodnictwem naszego duchowego opiekuna i jednocześnie wielkiego pasjonata sportu o. Mariusza Tabora OFM organizowaliśmy tzw. czwartki z piłką, których tradycja trwa do dziś.

W toku treningów wyłoniła się reprezentacja piłkarska regionu WM Kraków, kierowana przez wspomnianego o. Mariusza.

Do Przemyśla mieliśmy wyruszyć w składzie 11-osobowym. Niestety na 2 dni przed wyjazdem kontuzji kolana podczas treningu doznał podstawowy obrońca Marek. Ruszyliśmy zatem w 10-ciu próbując godnie reprezentować wszystkich naszych Braci.

signal 2021 09 28 225944 003 300x225 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021Rozgrywki rozpoczęliśmy od meczu z WM Bydgoszcz, który wygraliśmy 3:0 po golach braci: Bartka, o. Mariusza i Pawła. Na początku meczu, postawą godną naśladowania wykazał się kolejny z Pawłów w naszych szeregach oddając piłkę przeciwnikom w sytuacji trudnej do oceny przez sędziego prowadzącego zawody.

W kolejnych meczach musieliśmy sobie radzić bez łowcy goli o. Mariusza, któremu na dłuższy występ nie pozwoliły obowiązki duszpasterskie. Konfrontacje z reprezentacjami Łodzi i Nowego Sącza skończyły się bezbramkowymi remisami. Dodatkowym smaczkiem meczu z Nowym Sączem było to, iż jeszcze do niedawna tworzyliśmy jedną grupę regionalną.

signal 2021 09 28 225944 006 169x300 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021Wyniki trzech meczów grupowych premiowały nas awansem do półfinału, gdzie na naszej drodze stanęła niezwykle ambitna reprezentacja WM Włodawa. Po zaciętej walce zwyciężyliśmy 3:0. Upragniony finał stał się faktem! Tam czekała już na nas dobrze znana z meczu grupowego WM ŁÓDŹ…

Finał to była zawzięta, ale bardzo fair walka o każdy centymetr boiska i o każdą piłkę. Pod koniec I połowy spotkania niewiarygodną interwencją popisał się nasz bramkarz Michał potwierdzając swoje ponadprzeciętne umiejętności i znakomity występ w całych zawodach. Wygarnął piłkę spod nóg dwóch przeciwników stojących 2 metry przed pustą już bramką. W drugiej połowie nadal żadna z drużyn nie odpuszczała i mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich z obu stron, mecz ponownie zakończył się wynikiem 0:0. Mistrza miały wyłonić zatem rzuty karne. W nich, po wielkich emocjach, wynikiem 3:2 zwyciężyła ekipa z WM ŁÓDŹ, której serdecznie gratulujemy.

signal 2021 09 28 225944 002 300x225 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021Tytuł wicemistrzów przyjmujemy z wielką pokorą i wdzięcznością…choć czysta sportowa ambicja już teraz kieruje nasze myśli w stronę rewanżu za około rok w Łodzi :-). Jak Bóg da i Maryja pokieruje!

Klasyfikacja I Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Wojowników Maryi Przemyśl 2021

Półfinał 1

WM Przemyśl – WM Łódź 2:2 (w karnych 2:3) – awans WM Łódź

Półfinał 2

WM Kraków – WM Włodawa 3:0 – awans WM Kraków

Mecz o 3 miejsce

WM Przemyśl – WM Włodawa 2:0

Finał

WM Kraków – WM Łódź – 0:0 (w karnych 2:3)

1 miejsce – Mistrz Polski – WM ŁÓDŹ

2 miejsce – WM Kraków

3 miejsce – WM Przemyśl

 1. miejsce – WM Włodawa
 2. miejsce – WM Kielce
 3. miejsce – WM Bydgoszcz

7.miejsce – WM Nowy Sącz

8.miejsce – WM Puławy

 1. miejsce – WM Wrocław

Bohaterowie WM Kraków zza boiska 

signal 2021 09 28 225944 007 300x225 - Wojownicy Maryi KRAKÓW wicemistrzami Polski 2021W tym miejscu pragniemy wspomnieć również o tzw. bohaterach zza kulis. Nie brali oni udziału w bezpośredniej rywalizacji sportowej na boisku, ale ich obecność dodawała otuchy, motywowała, sprawiała radość a przede wszystkim była pięknym świadectwem jedności i wspólnoty grupy WM Kraków.

Wśród cichych bohaterów były nasze żony, dzieci i całe rodziny, które przyjechały osobiście do Przemyśla lub z domów zawierzały nas Bogu i Maryi w modlitwie.

Na miejscu był z nami, wraz z żoną i dziećmi, nasz brat Tomasz przyjmując rolę reportera. Zadbał o foto i video relację z wydarzenia tworząc nawet live stream dla naszych kibiców, których…

…liczebność i poziom zaangażowania na grupowym komunikatorze przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Jesteśmy im bardzo wdzięczni za taką postawę, gdyż wiemy, iż nie każdy przecież jest pasjonatem piłki nożnej. Jest to dla nas niezwykła nauka postępowania z naszymi dziećmi i żonami, których zainteresowań nie musimy rozumieć i lubić, ale mimo to powinniśmy być ich najbardziej zagorzałymi kibicami. Wszak właśnie tak buduje się wartość drugiego człowieka a pomiędzy ludźmi jedność i miłość.

Czytaj również: Wojownicy Maryi Kraków zapraszają wszystkich mężczyzn

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top