Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne

Władza a autorytet. Zapraszamy na wrześniowe spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie

mezczyzni sw jozefa 800x500 - Władza a autorytet. Zapraszamy na wrześniowe spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie

“Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.” (Mt 28,18b)

mezczyzni sw jozefa 300x169 - Władza a autorytet. Zapraszamy na wrześniowe spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa w KrakowieTemat: Władza a autorytet

21 września 2022 odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem będzie Tomasz Terlikowski. Podzieli się z nami tematem: Władza a autorytet
Bądźcie z nami 21 września 2022 w kościele w Podgórzu i na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski

tt 290x300 - Władza a autorytet. Zapraszamy na wrześniowe spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie
Tomasz Terlikowski

polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. Z żoną Małgorzatą mają pięcioro dzieci.
W przeszłości redaktor naczelny, a następnie dyrektor programowy Telewizji Republika.
Obronił doktorat z filozofii na UKSW. Pracował w „Newsweeku”, Radiu Plus, redakcji katolickiej TVP („Między ziemią a niebem”), dzienniku „Życie” (2004), tygodniku „Ozon” (2005–2006), gdzie był zastępcą redaktora naczelnego, dzienniku „Rzeczpospolita” (do 2008) i tygodniku „Wprost” (2008–2009). Od września 2009 do 2015 był szefem zarządu wydawnictwa „Fronda”. Prowadzi też rozmowy w PR1 (Śniadanie bez polityki) i współpracował z Popołudniem Radia TOK FM. Od 2004 do 15 czerwca 2012 był redaktorem naczelnym Ekumenicznej Agencji Informacyjnej ekumenizm.pl. W TVP2 współtworzył cykl „Wojna światów”, jest także autorem scenariusza „Kwartetu Teologicznego”. Prowadził również magazyny historyczne w TVP Historia. Jest stałym felietonistą serwisu Wprost.pl, piszącym o tematyce związanej z życiem kościoła, polityką, sprawami społecznymi.
Jest stałym felietonistą serwisu Wprost.pl, piszącym o tematyce związanej z życiem kościoła, polityką, sprawami społecznymi.
Jest jednym z prowadzących Popołudniowej rozmowy RMF FM, wraz z żoną, Małgorzatą prowadzą popołudniowe pasmo w katolickim Radiu Profeto.

Środa 21 września 2022

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie zakończone dzieleniem w małych grupach,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

„Władza a autorytet” – temat ukaże relację pomiędzy władzą (realnym wpływem na życie innych osób (w tym społeczeństw) a autorytetem. Nie zawsze władza cieszy się autorytetem, nie zawsze też osoby, które realnie mają autorytet są przy władzy.
Autorytet wiąże się z mądrością, która pochodzi z relacji z Bogiem i wsłuchiwania się w Niego. Tak, jak to było u Świętego Józefa. Jak zadbać o autorytet własny (ojca) w rodzinie? Posłuchajmy eksperta.

Pytania do małych grup

Spotkanie w małych grupach po nauczaniu

1. W jakim stopniu „mam” autorytet w rodzinie, pracy, społeczeństwie?
2. Co dostrzegam jako klucz, by mieć autorytet?
3. Co powinienem zmienić w sobie, by powierzona mi władza (w przestrzeni rodzinnej, zawodowej, społecznej) wiązała się z autorytetem?

Dla osób online link do dzielenia na ZOOM-ie (dostępny po nauczaniu, około 20:45):
https://zoom.us/j/95631312544?pwd=V2hNbmFLK3VPdjNWbnNJd0U0UmFWZz09
Meeting ID: 956 3131 2544
Passcode: MSJ

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!