Wielkowiejski Targ w Galerii Bronowice

wielkowiejski targ w galerii bronowice plakat - Wielkowiejski Targ w Galerii Bronowice

Już 20 sierpnia Galeria Bronowice, wspólnie z Gminą Wielka Wieś, zaproszą krakowian na pełen pyszności i oryginalnych rękodzieł Wielkowiejski Targ. Tego dnia, w godz. 13.00-17.00, na terenie centrum handlowego w strefie pod ringiem (poziom 0), pojawi się aż 9 stanowisk.

wielkowiejski targ w galerii bronowice plakat 212x300 - Wielkowiejski Targ w Galerii BronowiceKramy Wielkowiejskiego Targu wypełnią owoce z sadu, świeże pomidory, sery kozie i krowie, przetwory owocowo-warzywne, miody i produkty pszczele, chleby na zakwasie i drożdżówki, herbaty sypane, a także wyroby garmażeryjne, takie jak pierogi, krokiety, domowy barszcz czerwony czy gołąbki. Bogactwo regionalnych smaków bez wątpienia zaspokoi nawet najbardziej wymagających smakoszy, a różnorodność produktów sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz artykułów spożywczych na stoiskach zakupić będzie można oryginalne rękodzieła: ceramikę, biżuterię, łapacze snów oraz obrazy z mchu i roślin.   

Wydarzenie uzupełnią występy zespołów regionalnych oraz panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni goście będą rozmawiać o Wielkowiejskim Targu m.in. w kontekstach związanych z kulturą regionu, działań związanych z ekologią i pomocą społeczną, wsparciem przedsiębiorczości lokalnej oraz rolnictwa, a także smart villages – inteligentne wsie.

W kolejną sobotę, 27 sierpnia, Wielkowiejski Targ powróci do Szyc w Gminie Wielka Wieś, gdzie w godz. 9.00-14.00 odbędą się „Małe Dożynki”.

Pełną listę wystawców, zaproszonych panelistów oraz zespołów regionalnych znaleźć można na: www.galeriabronowice.pl.