Connect with us
Źródło: pixabay.com

Opinie

Wegetariański Kraków 

Wegetariański Kraków 

Poznaj 3 miejsca, gdzie zjesz wege 

Na mapie Krakowa można znaleźć szeroką gamę różnorodnych restauracji, również dla tych co nie jedzą mięsa. Z biegiem czasu powstało wiele lokali z zielonym menu, co daje rozmaity wybór, jeśli chodzi o jedzenie. Miejsca, które słyną z kuchni wegetariańskiej dają również alternatywne, dla tych, którzy jedzą mięso, ponieważ mogą spróbować rozmaite dania w nowej odsłonie

Oto trzy wege-miejsca, które warto odwiedzić:

1. Mazaya Vegan & Vegetarian

Kebab jest szybkim i klasycznym posiłkiem, które możemy spożyć na mieście. Mazaya proponuje nieco inną odsłonę tego dania. Falafel, czyli smażone kotleciki z ciecierzycy lub innych warzywnych dodatków jest atutem tej restauracji. Możemy go zjeść w różnych formach – we wrapie, picie, sałatce, na talerzu. Oprócz tego, lokal ma wiele innych różnych ciekawych posiłków, które są odpowiednie dla wegan i wegetarian. Mazaya zlokalizowany jest niedaleko rynku – na ulicy Krupniczej 33.

2. Turlaj Klopsa

Jak sama nazwa wskazuje, w tym lokalu specjalnością są klopsy. Jednak nie są to zwyczajne dania. Posiłek tworzymy sobie sami. Pierwszym krokiem jest wybór czy chcemy porcję S, czy może jednak L. Następnie ustalamy bazę – ryż czarny, kasza gryczana, makaron warzywny spaghetti lub penne kukurydziane. Kolejnym krokiem jest wybór spośród trzech sosów – gulasz afrykański, bezserowy z brokułem albo tofunese. Rodzaj klopsa oczywiście też jest do wyboru – z batatów, jarmużowy lub wieloroślinny. Oprócz tego możemy sobie wyszukać dodatek, który podkreśli nasze danie w ulubiony sposób (kolendra, pietruszka, chilli itp.). Taka technika wyboru dania jest ciekawa i każdy może dobrać pod siebie to co lubi najbardziej. Turlaj Klopsa ma aż cztery lokalizacje w Krakowie, trzy z nich to food trucki: Aleja Słowackiego 3, Ciemna 4, Aleja Jana Pawła II 232 oraz jeden lokal na ulicy Karmelickiej 60.

3. Restauracja Veganic

To miejsce to typowa restauracja, tylko w wydaniu wegetariańskim. Karta składa się z: przystawek, zup, sałatek, deserów, dań głównych oraz burgerów. Wybór jest szeroki, a dania główne są rozmaite – zaczynając od kotlecików z boczniaków, idąc przez pierogi, a kończąc na przeróżnych makaronach. Oczywiście jest wiele innych pozycji do skosztowania i to wszystko w wersji wege. Restauracja Veganic zlokalizowana jest na ulicy Karmelickiej 34.

Kraków jest otwarty na bezmięsne dania. Każdy wegetarianin i weganin oraz osoby, które chcą spróbować alternatywy dla mięsa na pewno znajdą tu coś dla siebie.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top