Weekend w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

1 opowiesc fot bartek barczyk okrakow 800x500 - Weekend w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

1 opowiesc fot bartek barczyk okrakow 150x150 - Weekend w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie serdecznie zaprasza na dwa weekendowe spektakle grane na dwóch różnych scenach!

W najbliższą sobotę i niedzielę (19, 20 marca) na scenie MOS spektakl „Opowieść wigilijna” w reżyserii Jakuba Krofty oraz Marii Wojtyszko.

To ważny i mądry spektakl, który uwrażliwia na sztukę i drugiego człowieka. To godzina świetnej zabawy i humoru dla dzieci jak i dla rodziców. Ta poruszająca opowieść o przemianie jest niezwykłą lekcją empatii. Pełna optymizmu bajka, piękna wizualnie i muzycznie zabierze dzieci i dorosłych w świat magiczny.

Świat, w którym brakuje współczucia i solidarności, w którym nieczuły bogacz decyduje o życiu całych rodzin nie skończył się wraz z wejściem ludzkości w epokę ponowoczesną. Autorzy spektaklu nie chcą jednak zatrzymać się na tej ponurej diagnozie. Ich celem jest przyjrzenie się – ze współczuciem i zrozumieniem postaci Ebeneezera Scrooge’a i danie, jak to w bajkach bywa – nadziei.

Teatr w Krakowie serdecznie zaprasza młodych widzów wraz z rodzicami na Rajską 12 gdzie będzie można przenieść się w bajkowy świat Dickensa.

Na scenie aktorki i aktorzy Teatru w Krakowie: Agnieszka Judycka, Magdalena Osińska, Daniel Malchar, Antoni Milancej, Tomasz Wysocki oraz gościnnie Katarzyna Kiziorek.

Natomiast od 18 do 20 marca na Scenie Domu Machin będzie można zobaczyć spektakl „Pani Bovary. Możliwa historia” w reżyserii Gosi Jakubowskiej Raczkowskiej.

Kim jest dzisiaj Pani Bovary? Czy w ogóle jest? Jest. Żoną, matką, kobietą, człowiekiem o wysokim potencjale twórczym, osobą realizującą cudze potrzeby, potrzeby społeczeństwa, nierzadko wierząc, że to jej własne potrzeby.

Aktualny repertuar oraz bilety znajdują się  na www.teatrwkrakowie.pl , a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.

By Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!