Connect with us
jedraszewski arcybiskup - W Środę Popielcową abp Marek Jędraszewski: Otworzyć się na prawdę o Bożym Królestwie

Kościół

W Środę Popielcową abp Marek Jędraszewski: Otworzyć się na prawdę o Bożym Królestwie

– Nadchodzi Boże Królestwo z jego nadzieją, więc trzeba otworzyć się na prawdę o tym Królestwie, a w konsekwencji sprawić, że dokona się w nas istotowe nawrócenie – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. sprawowanej w Środę Popielcową w katedrze na Wawelu.

Czytaj całość

 
wielki post - W Środę Popielcową abp Marek Jędraszewski: Otworzyć się na prawdę o Bożym Królestwie

Wielki Post to czas okresu pokuty i umartwienia w Kościele Katolickim, który rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa przez czterdzieści dni, aż do Wielkiej Soboty przed Wielkanocą. Jest to czas refleksji, skupienia, modlitwy i przygotowania do przeżycia najważniejszej uroczystości w roku liturgicznym – Zmartwychwstania Pańskiego.

Środa Popielcowa rozpoczyna ten okres. W tym dniu wierni otrzymują popiół na głowę, który symbolizuje umieranie do grzechu i powrót do Boga. Popiół jest wykonany z gałązek palmowych użytych podczas niedzielnej procesji palmowej w poprzednim roku, które są spalane, a następnie poświęcone podczas specjalnej mszy.

Wielki Post ma charakter pokutny i umartwiający. Katolicy powinni zwrócić szczególną uwagę na swoje postępowanie, podejmując dodatkowe wyrzeczenia i dawanie jałmużny. W tym okresie zalecana jest również modlitwa, szczególnie Różaniec, Droga Krzyżowa oraz uczestnictwo w nabożeństwach i rekolekcjach.

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top