W Nowych Czyżynach wciąż trwa zbiórka na rzecz rodzin z Ukrainy. Sprawdź, jak możesz pomóc!

radni dzielnicy xiv czyzyny radny miasta podczas zbiorki nowe czyzyny fot newbridge 1 800x500 - W Nowych Czyżynach wciąż trwa zbiórka na rzecz rodzin z Ukrainy. Sprawdź, jak możesz pomóc!

radni dzielnicy xiv czyzyny radny miasta podczas zbiorki nowe czyzyny fot newbridge 1 150x150 - W Nowych Czyżynach wciąż trwa zbiórka na rzecz rodzin z Ukrainy. Sprawdź, jak możesz pomóc!

Kraków nie ustaje w pomocy dla Ukrainy. Jednym z miejsc, gdzie nadal można wesprzeć uchodźców wojennych jest centrum handlowe Nowe Czyżyny. Dary można przekazywać do 31 marca.

W mieście nie brakuje akcji wspierających uchodźców z Ukrainy i ofiary wojny. W Nowych Czyżynach przy ul. Medweckiego 2 trwa zbiórka dla potrzebujących rodzin, zorganizowana we współpracy z Fundacją Embrace z Krakowa.

Solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy w tym trudnym czasie. Zachęcamy do tego także naszych klientów, ponieważ do końca zbiórki pozostały niecałe dwa tygodnie informuje Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn.

W działania centrum handlowego angażują się także Radni Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Radny Miasta Krakowa Wojciech Krzysztonek, którzy zachęcają mieszkańców do udziału w zbiórce. Do punktu, który funkcjonuje codziennie (oprócz niedziel niehandlowych) w godz. od 11 do 19, można przynieść produkty z kilku kategorii.

Wśród nich są kosmetyki i artykuły higieniczne (np. szampony, mydła, żele pod prysznic), produkty spożywcze z długim terminem ważności (konserwy, dżemy, ryż, makaron, kasze, płatki śniadaniowe, herbaty, kawy, zupy instant) oraz leki np. na odwodnienie, syropy, plastry i opatrunki (nowe, w oryginalnym opakowaniu).

Potrzebna jest również żywność, środki do pielęgnacji i higieny dla najmłodszych (kaszki, dania w słoiczkach, mleko modyfikowane, słodycze, pieluchy, chusteczki nawilżane, zasypki, kremy na odparzenia) oraz artykuły szkolne.

Dodatkowo, krakowskie centrum handlowe zdecydowało się indywidualnie zakupić i przekazać na rzecz potrzebujących rodzin z Ukrainy m.in. materace składane, kołdry, poduszki, pościele, ręczniki, a także artykuły dla niemowląt i dzieci, środki higieny osobistej dla kobiet, żywność oraz przybory szkolne.

– Zależy nam, by wsparcie nie było przypadkowe. Dlatego produkty, które zbieramy są odpowiedzią na realne potrzeby, które na bieżąco zgłaszają nam konkretne rodziny i przedstawiciele fundacji, będący z nami w stałym kontakcie – mówi Anna Brzozowska. 

Efekty inicjatywy już są widoczne. Do tej pory w Nowych Czyżynach udało się zebrać około 20  zakupowych wózków pełnych produktów pierwszej potrzeby. – Z tego pierwsza pula produktów została przekazana Fundacji Embrace dwa tygodnie temu. Gromadzone z pomocą naszych klientów dary trafiają bezpośrednio do rodzin, które zamieszkały w Krakowie i okolicach – zapewnia przedstawicielka obiektu.

Do udziału w akcji centrum handlowe zachęca również dzieci mieszkające w okolicy oraz lokalne szkoły podstawowe m.in. Szkołę Podstawową nr 155, której uczniowie mogą uczestniczyć w wolontariacie, tworzyć prace plastyczne oraz kotyliony będące symbolicznym aktem solidarności z narodem ukraińskim. Z prac dzieci przygotowana została wystawa, którą można obejrzeć przy stoisku, gdzie prowadzona jest zbiórka.

By Izabela

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!