W krakowskim Centrum Nowe Czyżyny dowiesz się, jak chronić środowisko i pomóc zagrożonym gatunkom

fot pixabay rys 1 - W krakowskim Centrum Nowe Czyżyny dowiesz się, jak chronić środowisko i pomóc zagrożonym gatunkom

fundacja wwf w nowych czyzynach fot newbridge 225x300 - W krakowskim Centrum Nowe Czyżyny dowiesz się, jak chronić środowisko i pomóc zagrożonym gatunkomJak zadbać o środowisko, ratować oceany i pomóc zagrożonym gatunkom? Tego w najbliższych dniach mogą się dowiedzieć mieszkańcy Krakowa odwiedzając stoiska Fundacji WWF oraz Greenpeace w Nowych Czyżynach. Przedstawiciele obu organizacji będą dyżurować w centrum do kolejno 7 i 13 marca.

Jeśli kochamy zwierzęta i troszczymy się o środowisko naturalne, warto zajrzeć do centrum handlowego Nowe Czyżyny. Aktualnie można tu odwiedzić stoiska edukacyjne Fundacji Greenpeace, która  działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz WWF, która już od 1961 roku działa na rzecz ochrony zagrożonych gatunków.

Mieszkańcy będą mogli spotkać się z przedstawicielami obu organizacji, porozmawiać o tym, jak zadbać o kondycję planety oraz jak sami mogą zaangażować się w podejmowane przez nich działania. A konkretnie?

stoisko fundacji greenpeace w nowych czyzynach fot newbridge 225x300 - W krakowskim Centrum Nowe Czyżyny dowiesz się, jak chronić środowisko i pomóc zagrożonym gatunkomPrzy stoisku Fundacji Greenpeace będzie można dowiedzieć się więcej o dramatycznej sytuacji Puszczy Białowieskiej czy Arktyki, które są domem dla wielu gatunków zwierząt m.in. żubrów, roślin i grzybów, a także niedźwiedzi polarnych, sów śnieżnych, lisów arktycznych czy żyjącego tylko na Arktyce – wieloryba grenlandzkiego. Poza tym dostępne będą tu informacje o masowym ginięciu pszczelich populacji, które odgrywają kluczową rolę  w naszym ekosystemie.

Natomiast podczas spotkania z przedstawicielami WWF będzie można dowiedzieć się, które z gatunków wymagają szczególnej ochrony, jakie zagrożenia na nie czyhają oraz w jaki sposób możemy sprawić, że zwierzęta takie jak ryś, niedźwiedź czy wilk będą znać również następne pokolenia.

Co ważne, przy stoiskach mieszkańcy będą mogli również zapoznać się z rozwiązaniami tych problemów i dowiedzieć się, jak sami mogą pomóc w ratowaniu przyrody, m.in. jak skutecznie chronić Puszczę Białowieską, jakie działania można podjąć, by ocalić Arktykę oraz jak ratować pszczoły i dzikie zapylacze, np. poprzez własnoręczne budowanie hotelików dla tych owadów. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, m.in. quizów z nagrodami.

Temat ochrony zagrożonych gatunków oraz środowiska jest nam szczególnie bliski. Przykładem jest tu choćby roślinność przyjazna pszczołom i ptakom, którą posadziliśmy wokół centrum. Dodatkowo, poprzez tego typu akcje edukacyjne chcemy uświadamiać klientów na temat dramatycznej sytuacji zwierząt i przyrody, a także edukować, jak poprzez codzienne wybory możemy wpłynąć na ich los. Temat ten nie dotyczy tylko ekologów, ale każdego z nasmówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka marketingu Nowych Czyżyn.

Stoisko edukacyjne WWF w Centrum Nowe Czyżyny jest dostępne dla mieszkańców do 7 marca, natomiast stoisko Greenpeace będzie można odwiedzić w dniach 2-13 marca.

***

Centrum Nowe Czyżyny zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Medweckiego 2. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię ponad 31 tys. m kw. GLA i liczy sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, home&you, Douglas, Rossmann, Orsay, Big Star, Pepco, KFC i CCC. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji ponad 850 miejsc postojowych. Centrum handlowe należy do portfolio Newbridge Poland. Zarządcą jest Apsys Polska S.A../ nowe-czyzyny.pl
Newbridge Poland to spółka założona w 2015 roku przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typy ‘convenience’ oraz parki handlowe.  Obecnie Newbridge jest właścicielem sześciu obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parków Handlowych Newbridge, zlokalizowanych w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl

Źródło: Nowe Czyżyny/Newbridge

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!