uvd robot szpital korytarz 300x200 - UVD Robot, czyli dezynfekcja i dekontaminacja najnowszej generacji   w krakowskim Szpitalu na KlinachUVD Robot to w pełni autonomiczne urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji za pomocą światła UV-C, które instalowane jest w wybranych polskich szpitalach i placówkach medycznych w ramach rozstrzygniętego przetargu Komisji Europejskiej. Ten innowacyjny robot cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie, a teraz podbija rynek także w Polsce.

W ramach projektu w to nowoczesne urządzenie został również wyposażony krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy NEO Hospital.

 W grudniu 2020 r. decyzją Komisji Europejskiej został rozstrzygnięty przetarg na zakup 200 urządzeń dezynfekujących UVD Robot, które w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i wszelkich jego mutacji oraz innych wirusów i bakterii, wdrażane są w placówkach medycznych, głównie szpitalach, na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej.

UVD Robot wyznacza globalny standard w dziedzinie autonomicznej dezynfekcji promieniowaniem UV-C, a zamówienie urządzeń przez Komisję Unii Europejską stanowi kolejny dowód na skuteczność tego rozwiązania.

Roboty UVD likwidują wirusy i bakterie na powierzchniach i w powietrzu, ograniczając transmisję chorób. W ciągu 10 minut pracy na sali chorych urządzenie jest w stanie usunąć 99,99% bakterii i innych mikroorganizmów, niszcząc promieniami ultrafioletowymi ich struktury DNA, bez narażania personelu szpitala na ryzyko infekcji.

Szpital na Klinach należący do Grupy NEO Hospital to jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Szpital tworzy blisko 200-osobowy zespół specjalistów i lekarzy, którzy stosują najlepsze kliniczne praktyki.  NEO Hospital oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym, m.in. w zakresie ginekologii, urologii i chirurgii onkologicznej. 98% zabiegów szpital wykonuje metodami małoinwazyjnymi, w tym laparoskopowo i z wykorzystaniem robota da Vinci oraz ablacji laserowej z zastosowaniem Echolasera. W NEO Hospital powstał również jeden z najbardziej zaawansowanych ośrodków kształcenia lekarzy w zakresie technik małoinwazyjnych w Polsce, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie, w tym wirtualne symulacje i systemy sztucznej inteligencji.  Szpital posiada status szpitala klinicznego dzięki współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w zakresie odbywania przez studentów kierunku lekarskiego zajęć klinicznych oraz praktyk, tworzenia oddziałów klinicznych i prowadzenia badań naukowych. Grupa NEO Hospital rozpoczęła w 2021 roku, dzięki dofinasowaniu ze Funduszy Europejskich, pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem robota da Vinci.

NEO Hospital od początku swojej działalności koncentruje się wokół doskonalenia modeli opieki zorientowanych na pacjenta, a także na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno chorym, osobom odwiedzającym bliskich w szpitalu, jak i personelowi.

W naszym szpitalu w wielu obszarach działalności stosujemy innowacyjne rozwiązania i najnowsze technologie, tym bardziej cieszymy się, że został u nas wdrożony UVD Robot. Jest to kolejne rozwiązanie podnoszące poziom bezpieczeństwa podczas pobytu i pracy w naszej placówce – mówi Joanna Szyman, Prezes Grupy NEO Hospital.

Robot jest w pełni autonomiczny, po wstępnym zaprogramowaniu nie wymaga obsługi. Z jednej strony zapewnia skuteczną walkę z patogenami, takimi jak koronawirusy czy bakterie. Z drugiej zaś – ogranicza koszty dezynfekcji dzięki oszczędności czasu i kosztów pracy personelu.

Redukowanie ryzyka przenoszenia patogenów jest szczególnie ważne w salach operacyjnych, na oddziałach intensywnej opieki medycznej, w szpitalnych oddziałach ratunkowych czy w salach chorych.

UVD Robot to nowa jakość dezynfekcji i dekontaminacji na świecie. Cieszymy się, że również szpitale i placówki medyczne w Polsce mają możliwość korzystania z tego innowacyjnego urządzenia. Ta nowoczesna technologia z pewnością przyczyni się do wzrostu komfortu pracy personelu oraz podniesienia standardów leczenia pacjentów  – twierdzi Tomasz Witkowski z firmy MED&CARE, dystrybutora urządzenia UVD Robot w Polsce.

Urządzenie UVD Robot, które ze względu na swoją zaawansowaną technologię i autonomię użytkowania zyskało uznanie Komisji Europejskiej, wygrywając w przetargu, jest z sukcesem użytkowane w szpitalach, galeriach handlowych, na dworcach i lotniskach w ponad 60 krajach na świecie na 7 kontynentach.

Informacja Prasowa www.medandcare.pl www.robot-uvd.pl