Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy

britenet fa video zaslepka - Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy

britenet fa video zaslepka 150x150 - Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy

Usługi IT w służbie równych szans na rynku pracy

Fundacja Aktywizacja już od ponad 30 lat z zaangażowaniem wspiera osoby z niepełnosprawnościami m.in. w realizowaniu celów zawodowych na rynku pracy. Wierzymy, że nasza praca ma sens, bo przyczynia się do poprawy jakości życia naszych klientów z niepełnosprawnościami i wspiera biznes w licznych wyzwaniach związanych z procesem ich zatrudniania i inkluzji w organizacjach. – mówi Przemysław Żydok, Prezes Fundacji Aktywizacja.

Złożone arkusze kalkulacyjne, na których pracowano do tej pory w Fundacji Aktywizacja, zamieniono niedawno na profesjonalne narzędzie CRM, jakim jest Salesforce. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia firmy Britenet, która każdego roku rozpoczyna nieodpłatną współpracę z organizacją pozarządową. W implementację Salesforce w Fundacji Aktywizacja zaangażowani byli pracownicy Britenet np. z Lublina i Kielc, a w system wykorzystywany jest w oddziałach Fundacji w Białymstoku, Bydgoszczy, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie oraz w filiach w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu i Szczecinie.

Głównym celem wdrożenia systemu CRM w Fundacji było usprawnienie procesów związanych z aktywizacją osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Współdzielony system wdrożony równocześnie we wszystkich oddziałach Fundacji umożliwił płynną wymianę informacji zarówno na temat partnerów biznesowych, jak i prowadzonych przez organizację działań. – zauważa Izabela Wegner, Marketing Automation Leader w Britenet. Zespół naszych specjalistów miał okazję wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie w rozwijaniu działań podjętych na rzecz społeczeństwa – dodaje.

Wdrożenie przez zespół Britenet systemu CRM na platformie Salesforce umożliwiło Fundacji scentralizowanie i usprawnienie procesów związanych z kompletowaniem i analizą danych. Obecnie pracownicy Fundacji mogą tworzyć przejrzystą i łatwą w obsłudze bazę pracodawców za pomocą jednego narzędzia. Wprowadzone rozwiązanie wpłynie także na komunikację wewnętrzną oraz zoptymalizuje wiele codziennych procesów. To natomiast przełoży się na skuteczność podjętych działań i dążenia do realizacji obranych celów.

Zaimplementowane rozwiązania realnie usprawniły codzienne zadania w  organizacji, której głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami. – wspomina Mateusz Kotnowski, Dyrektor Pionu Agencji Zatrudnienia Fundacji Aktywizacja.

W przestrzeni społecznej nadal istnieje wiele stereotypów na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Ich kompetencje, kwalifikacje czy talenty często nie zostają dostrzeżone m.in. z powodu uprzedzeń czy braku odpowiedniej wiedzy na temat zatrudniania takich osób. Organizacje, takie jak Fundacja Aktywizacja, dokonują jednak wszelkich starań, aby niepełnosprawność nie wykluczała specjalistów z rywalizacji o atrakcyjne miejsca pracy. Britenet natomiast z dumą wspiera Fundację w jej działaniach.

 

O Britenet

Britenet już od blisko 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT i zatrudnia obecnie ponad 1000 specjalistów i ekspertów IT. Posiada doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych dla międzynarodowych firm i zapewnia szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

Firmie zaufało już ponad 100 klientów z całego świata. Britenet od wielu lat z powodzeniem realizuje także projekty dla sektora publicznego w tym między innymi dla KPRM, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Firma Britenet pięciokrotnie zdobyła tytuł „Najlepszego Miejsca Pracy w IT w Polsce” w prestiżowych badaniach AudIT organizowanych wśród pracowników przez magazyn Computerworld Polska. Ponadto znalazła się w pierwszej 10 na liście 100 najlepszych dostawców usług IT w 2021 w Polsce w rankingu Clutch, platformy B2B pomagającej firmom w znalezieniu najlepszych dostawców. Według analiz Clutch opartych między innymi na opiniach klientów Britenet jest także firmą numer 1 w Polsce wśród firm świadczących usługi typu managed services.

By Britenet

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!