Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Tydzień warsztatów w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na niezwykle intensywny tydzień warsztatowy w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży i dorosłych. W listopadzie skupimy się przede wszystkim na naturze, a szczególnie na drzewach i drewnie – często w dość zaskakujących kontekstach i interpretacjach. 

ETNOKALENDARZ: WŚRÓD DRZEW | 23–24 LISTOPADA 2019 | PLAC WOLNICA 1

Już w najbliższy weekend w naszym muzeum odbędzie się kolejna odsłona warsztatów Etnokalendarz – cyklu weekendowych warsztatów etnokalendarz 300x200 - Tydzień warsztatów w Muzeum Etnograficznym w Krakowierodzinnych dla dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. To przestrzeń wymiany doświadczeń i wspólnego działania. To okazja do twórczych eksperymentów, podejmowania wyzwań, poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania. Rozwija ciekawość, uwrażliwia, kształtuje poczucie, że codzienne wybory każdego z nas mają moc zmiany świata. Patronami spotkań w sezonie 2019/2020 są nazwy kolejnych miesięcy. Listopadowe warsztaty poświęcone będą  w całości drzewom – ich znaczeniu dla natury, ludzi oraz – dla języka.

W tym miesiącu przyjrzymy się różnorodności i bogactwu świata drzew. Dowiemy się,  z czego słyną topole, sosny i buki oraz sprawdzimy, czy są takie rzeczy, których nie da się zrobić z drzewa. Wrócimy do korzeni, poszukując w podziemnej plątaninie znaczenia dawnych wyrażeń i przysłów. Nie zabraknie twórczych zadań dla rąk, zmysłów  i wyobraźni. Czy uda nam się rozwikłać zagadkę liści spadających jesienią z drzew? Przekonajcie się wspólnie z nami już 23 i 24 listopada w Muzeum Etnograficznym.

Termin:

  • listopada, sobota, 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 14.30);
  • listopada, niedziela, 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 13.00);

Wydarzenie na Facebooku

NIEDZIELNE WARSZTATY SĄ TŁUMACZONE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 20 zł/bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub  2 dzieci + osoba dorosła, każda następna osoba dopłaca 10 zł)

Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.


ETNOGRAFICZNYM OKIEM – NATURALNIE. WĘGIEL | otwarte warsztaty rysunku | 

24  LISTOPADA 2019 | PLAC WOLNICA 1

 Zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem – eksponatem w przestrzeni muzeum. Posługując się różnymi technikami okiem 300x169 - Tydzień warsztatów w Muzeum Etnograficznym w Krakowierysunkowymi, wkraczamy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym Muzeum.

Warsztaty umożliwiają zapoznanie się z wybranymi technikami rysunkowymi. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i eksperymentują z własnym stylem. Hasła poszczególnych spotkań stają się drogowskazami w eksploracji wybranych aspektów etnograficznej ekspozycji. Podczas kolejnych odsłon korzystamy z różnych narzędzi, takich jak kredki, flamastry czy akwarele.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Również kolejne otwarte warsztaty rysunku z cyklu Etnograficznym okiem poświęcone będą drzewom i drewnu. Węgiel drzewny jest jednym z najnaturalniejszych narzędzi rysunkowych. W listopadzie zapraszamy do pracy z węglem na dużym formacie, inspirowanej motywami natury, w przestrzeni wystawy Nieobjęta Ziemia.

Termin: niedziela, 24 listopada w godz. 15.30–18.00

Cena: 10 zł/pojedyncze wejście

Wydarzenie na Facebooku

 

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona (max. 25 os.).

Warsztaty są tłumaczone na polski język migowy. Tłumacza nie trzeba specjalnie zamawiać – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie w kasie w momencie przybycia na warsztaty.

Informacje i zapisy

Aleksandra Migalska specjalistka ds. edukacji

tel.: 12 430 18 27

e-mail: migalska@etnomuzeum.eu


OKO NA ŚWIAT: WŚRÓD PALM | WARSZTATY | 28 LISTOPADA 2019 | PLAC WOLNICA 1

 Spotkania dla dzieci i dorosłych, podczas których kierujemy wnikliwe spojrzenie tam, gdzie nas nie ma – w oddalone od nas miejsca na świecie oraz w mniej lub bardziej odległą przeszłość. Przyglądamy się obiektom z kolekcji muzeum, poznając kryjące się za nimi historie życia ludzi i ich związków z otaczającą przyrodą. Podróżujemy daleko, aby po powrocie na nowo odkryć to, co blisko.

Opowieści przeplatane są aktywnościami, które wprawiają w ruch zmysły, ręce  i wyobraźnię. Podczas każdego spotkania tworzymy też elementy niezbędnika badacza, przydatne do późniejszego, samodzielnego odkrywania otoczenia.

Czy z roślinami można się zaprzyjaźnić? Czy palma może odbijać? Na czym polega praca etnobotanika? Jaki jest przepis na dobre życie?

Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć podczas najbliższych warsztatów Oko na świat! W tym celu odwiedzimy

peruwiańską Amazonię i mieszkających tam Indian Ashaninka. Obejrzymy obiekty z kolekcji Muzeum i wspólnymi siłami spróbujemy zbudować solidny dach domu. Będziemy słuchać opowieści, liczyć, mierzyć, wyplatać, filozofować i… stemplować przy użyciu niespieralnej farby, przyda się więc ubranie robocze 🙂

Wiek: od 5 do 100 lat

Termin: zajęć: 28 listopada w godz. 17.00–18.30

Cena: 10 zł/bilet indywidualny, 25 zł/bilet rodzinny

Wydarzenie na Facebooku

Bilety ważny na jedno spotkanie. W ramach biletu rodzinnego na warsztaty mogą wejść 3 osoby. Każda kolejna osoba dopłaca 10 zł.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny. 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

Informacje i zapisy

Joanna Zbela

tel: 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–16.00

e-mail: zbela@etnomuzeum.eu

Muzeum Etnograficzne w Krakowie Ul. Plac Wolnica 1 | Krakowska 46 www.etnomuzeum.eu

Facebook MEK

Instagram MEK

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

marzec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top