Szafobranie zamiast Czarnego Piątku

by admin
0 comment

Już dziś Black Friday – czyli mnóstwo okazji i przecen. Szansa na ogromne zakupy za pół ceny i na wypełnienie szafy nowymi swetrami, spodniami i koszulkami. A może tym razem zrobimy inaczej? W sobotę 14 grudnia o 10.00 Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na Powiśle 11 na Szafobranie!

W polowaniu na okazje nie ma niczego złego. Zanim jednak kupimy kolejny ciuch, można się na chwilę zatrzymać i zastanowić – czy naprawdę potrzebna nam nowa sukienka i krawat w paski? Podczas spotkania Nowe Eko Trendy* Maja Sablewska przyznała, że na zakupy przyjeżdża specjalnie do Krakowa, bo to tutaj znaleźć można najwięcej – tu są najlepsze sklepy vintage (popularnie zwane ciucholandami). Ona zaś od lat stawia na modę z odzysku. Podczas tej samej dyskusji Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie ogłosiła, że najbardziej ekologiczne są te ubrania, które mamy już w szafie. Uczestnicy debaty z radością zauważyli, że w naszym kraju wymiany rzeczy cieszą się coraz większą popularnością.

Uczestnicy sobotniego Szafobrania będą mogli wymienić ubrania (z wyłączeniem bielizny osobistej), akcesoria odzieżowe oraz buty. Rzeczy przeznaczone na wymianę powinny być w dobrym stanie, a ubrania czyste i wyprane. Jeden uczestnik może przynieść i wymienić maksymalnie 30 rzeczy. Obowiązuje zasada: za jedną przyniesioną rzecz uczestnik otrzymuje jeden kupon umożliwiający wymianę.

Zapraszamy na Powiśle 11 w sobotę 14 grudnia. Startujemy o 10.00! J

* Debata Nowe Eko Trendy odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki 18 listopada 2019 r.

Regulamin można znaleźć tutaj

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej