oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Szafobranie zamiast Czarnego Piątku

Już dziś Black Friday – czyli mnóstwo okazji i przecen. Szansa na ogromne zakupy za pół ceny i na wypełnienie szafy nowymi swetrami, spodniami i koszulkami. A może tym razem zrobimy inaczej? W sobotę 14 grudnia o 10.00 Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na Powiśle 11 na Szafobranie!

W polowaniu na okazje nie ma niczego złego. Zanim jednak kupimy kolejny ciuch, można się na chwilę zatrzymać i zastanowić – czy naprawdę potrzebna nam nowa sukienka i krawat w paski? Podczas spotkania Nowe Eko Trendy* Maja Sablewska przyznała, że na zakupy przyjeżdża specjalnie do Krakowa, bo to tutaj znaleźć można najwięcej – tu są najlepsze sklepy vintage (popularnie zwane ciucholandami). Ona zaś od lat stawia na modę z odzysku. Podczas tej samej dyskusji Maria Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie ogłosiła, że najbardziej ekologiczne są te ubrania, które mamy już w szafie. Uczestnicy debaty z radością zauważyli, że w naszym kraju wymiany rzeczy cieszą się coraz większą popularnością.

Uczestnicy sobotniego Szafobrania będą mogli wymienić ubrania (z wyłączeniem bielizny osobistej), akcesoria odzieżowe oraz buty. Rzeczy przeznaczone na wymianę powinny być w dobrym stanie, a ubrania czyste i wyprane. Jeden uczestnik może przynieść i wymienić maksymalnie 30 rzeczy. Obowiązuje zasada: za jedną przyniesioną rzecz uczestnik otrzymuje jeden kupon umożliwiający wymianę.

Zapraszamy na Powiśle 11 w sobotę 14 grudnia. Startujemy o 10.00! J

* Debata Nowe Eko Trendy odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki 18 listopada 2019 r.

Regulamin można znaleźć tutaj