Connect with us
whatsapp image 2022 09 29 at 14.20.36 - Szafa Dobra ponownie otwarta w nowej lokalizacji! Os. Górali 8 - tutaj odzież bezpłatnie dostaną osoby uciekające z Ukrainy.

Kraków Pisze

Szafa Dobra ponownie otwarta w nowej lokalizacji! Os. Górali 8 – tutaj odzież bezpłatnie dostaną osoby uciekające z Ukrainy.

whatsapp image 2022 09 29 at 14.20.36 150x150 - Szafa Dobra ponownie otwarta w nowej lokalizacji! Os. Górali 8 - tutaj odzież bezpłatnie dostaną osoby uciekające z Ukrainy.

W środę (5.10) Szafa Dobra otwiera się w nowej lokalizacji! Przygotowania trwały od września, a to wszystko dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i koordynatorów, którzy: sprzątali, malowali i przygotowywali pomieszczenia na os. Górali 8. Przestrzeń została pozyskana z zasobów Miasta Kraków. Trwała też duża „operacja” logistyczna, czyli przewiezienie wszystkich zimowych i jesiennych rzeczy z poprzedniego lokalu, z dawnej galerii PLAZA.

Krótko o idei Szafy Dobra

Jest to miejsce gdzie, w godnych warunkach, osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie mogą bezpłatnie otrzymać potrzebną odzież. Ogromna liczba osób uciekała z ogarniętego konfliktem kraju z małym plecakiem lub torbą. Nie mają nic. Tylko to co na sobie.

Mniejsza filia Szafy Dobra będzie mieściła się przy ul. Śniadeckich 3. W tym miejscu potrzebujący będą mogli otrzymać obuwie i bieliznę. O dacie otwarcia tego miejsca będziemy jeszcze informować.

Obecnie działamy wspólnie z naszymi Partnerami – jest to firma IKEA Kraków, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK oraz norweska organizacja Drop in the Ocean (Dråpen i havet).

Jak mówi dyrektor Fundacji Internationaler Bund Polska Maria Wojtacha:

Postanowiliśmy poszukać nowego miejsca na Szafę Dobra gdyż wiemy, że przed nami ciężka zima i chcemy aby każda osoba, która przyjechała do Krakowa otrzymała od nas ciepłą odzież. Dotychczas udzieliliśmy wsparcia w Szafie Dobra prawie 80 000 osób ale wiemy, że osób potrzebujących rzeczy na zimę jest wciąż bardzo dużo i dlatego po krótkiej przerwie wracamy do pracy. Od 5 października zapraszamy do Szafy Dobra w nowej lokalizacji na os. Górali 8 wszystkie osoby potrzebujące, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się przetrwać ten czas.  

Jeżeli ktokolwiek potrzebuje innego wsparcia zapraszamy również do naszego magazynu na ulicy Daszyńskiego 16, gdzie wydajemy jedzenie,artykuły higieniczne i rzeczy do spania. Zachęcamy również do skorzystania z pomocy naszego Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców, który mieści się w Galerii Kazimierz (wejście od Rzeźniczej), gdzie udzielamy wszelkiego rodzaju informacji administracyjnych oraz konsultacji prawnych i psychologicznych.”

SZAFA DOBRA os. Górali 8, Kraków

godziny otwarcia

środa, czwartek, piątek, godz. 10-16

W tych samych dniach i godzinach Szafa jest otwarta dla darczyńców, którzy chcieliby przekazać rzeczy czyste i w dobrym stanie. Aktualnie najbardziej potrzebna jest zimowa odzież męska, bo jej mamy najmniej. 

Szafa Dobra to miejsce otwarte dla osób potrzebujących, które uciekły przed wojną w Ukrainie i przybyły do Krakowa. Mogą tam otrzymać bezpłatnie odzież, obuwie i akcesoria. Pomoc w Szafie dobra organizuje Fundacja Internationaler Bund Polska, w ramach projektu Centrum Wielokulturowe w Krakowie i Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców w Krakowie. Fundacja znana jest w Krakowie od lat z działań na rzecz mieszkańców i dbania o wielokulturowe oblicze miasta.

Wszystkie bieżące informacje znaleźć można na stronie Fundacji Internationaler Bund Polska www.ib-polska.pl/szafa-dobra

Continue Reading
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top