Sylwester w Krakowie – informacje organizacyjne

Mapka – Sylwester w Krakowie

Zmiana organizacji ruchu, czas trwania koncertów, wejście na teren imprezy i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami – przedstawiamy szczegóły organizacyjne tegorocznego Sylwestra w Krakowie, który rozpocznie się już za 10 dni, wieczorem 31 grudnia. Przypominamy, że organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Wejścia na teren imprez

Koncert na Rynku Głównym rozpocznie się o godzinie 20.15 i potrwa do 2.00 w nocy. Scena zlokalizowana będzie naprzeciw Wieży Ratuszowej. Na teren imprezy będzie można wejść od godziny 19.30 dzięki bramkom zlokalizowanym naprzeciw wylotów ulic Wiślnej i Brackiej.

Zabawa na placu Wolnica potrwa od 21.00 do 1.00, a na teren imprezy można będzie wchodzić od godziny 20.00. Wejście znajdować się będzie od strony wejścia do Muzeum Etnograficznego.

Wejście na teren imprezy w namiocie w nowohuckiej alei Róż znajdować się będzie od strony alei Przyjaźni. Bramki dla publiczności zostaną otwarte o godzinie 20.00, a sama impreza rozpocznie się o 21.00 i potrwa do 1.00.

Tradycyjnie wstęp na koncerty będzie darmowy, a po wspólnym odliczaniu organizatorzy zaproszą do oglądania pokazu efektów scenicznych oraz świetlnych na Rynku Głównym.

Zmiany w organizacji ruchu 31 grudnia:

  • na ul. Brackiej, ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym), ul. Wiślnej (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Gołębią), ul. Sławkowskiej (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym), ul. Szczepańskiej (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Jagiellońską), ul. św. Anny (odcinek pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem Głównym), ul. Szewskiej (odcinek pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem Głównym), ul. Jagiellońskiej (odcinek pomiędzy ul. Św. Anny a ul. Szczepańską) od godz.12.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów.
  • od ok. 19.00 całkowicie zostaną wyłączone z ruchu (z wyjątkiem dojść do posesji) drogi ewakuacyjne: ul. Bracka (odcinek od ul. Gołębiej do Rynku) , ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym);
  • od ok. 19.00 ul. Szewska (odcinek od Rynku Głównego do ul. Jagiellońskiej), ul. Sławkowska (odcinek od Rynku Głównego do ul. św. Tomasza), ul. Szczepańska (odcinek od Rynku Głównego do ul. Jagiellońskiej) będą wyłącznie drogami wyjścia (kierunek od Rynku);
  • przez cały dzień, a także od północy do godz. 6.00 w dniu 01.01.2019 r. będzie wyłączony postój dorożek na Rynku Głównym;
  • od ok. 19.00 mogą zostać wprowadzone przez policję dodatkowe ograniczenia wjazdu w rejonie I Obwodnicy.

Strefa dla osób niepełnosprawnych

Na płycie Rynku, a dokładniej w pobliżu krzyża Sukiennic, zostanie utworzona strefa dla osób niepełnosprawnych z miejscami do siedzenia na specjalnym podeście zapewniającym jak najlepszą widoczność. Osobne wejście dla osób niepełnosprawnych w rejon podestu będzie możliwe wzdłuż arkad Sukiennic od strony ul. Brackiej. Wyznaczeni asystenci osób niepełnosprawnych pomogą wszystkim zainteresowanym dotrzeć na platformę oraz dopilnują, aby osoby nieupoważnione z niej nie korzystały. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca osobie z niepełnosprawnością na platformie może towarzyszyć tylko jedna osoba wspierająca. Przy każdej ze scen dostępna będzie jedna toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Informacje techniczne

Scena na Rynku Głównym ma wymiary 16m x 12m. Demontaże na Rynku Głównym rozpoczną się 1 stycznia rano i potrwają do 4 stycznia do godzin popołudniowych. Demontaże w Nowej Hucie i na Kazimierzu również rozpoczynają się 1 stycznia, a zakończenie prac planowane jest na 3 stycznia po południu.

Bezpieczeństwo

Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić: butelek, alkoholu i wszelkich napojów oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane.

Punkt medyczny na Rynku Głównym zlokalizowany będzie przy scenie. Przy każdej ze scen znajdować się będzie karetka. Po terenie każdej z sylwestrowych imprez poruszać się będą ruchome patrole medyczne. W sumie 7 karetek zadba o bezpieczeństwo uczestników.

Impreza sylwestrowa zabezpieczana będzie przez szereg służb porządkowych w tym policję, straż miejską, zastępy straży pożarnej oraz agencję ochrony osób i mienia.

 

Related posts

Kraków, Festiwal Otwarte Mieszkania 2020 wyjątkowo w lipcu

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1947 osób.

Arcybiskup Krakowski Marek Jędraszewski apeluje o liczne wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Czytaj więcej