Święto Niepodległości 11 listopada

by admin
0 comment

Szanowni Państwo,

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w intencji  Ojczyzny w katedrze na Wawelu o godz. 10.00. Po Mszy św. wykład ks. prof. Jacka Urbana nt. historii obchodów Święta Niepodległości w katedrze wawelskiej, a o godz. 12.00 uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego.

Zapraszamy również na SIEDEMDZIESIĄTA PIĄTA Lekcję Śpiewania

11 listopada 2019 r., Kraków, Rynek Główny, godzina 17.00

11 listopada 2019 roku na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 17.00 odbędzie się 75. Krakowska Lekcja Śpiewania. Tradycyjnie Artyści Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Koncert poprowadzi Waldemar Domański, dyrektor Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki oraz pomysłodawca Krakowskich Lekcji Śpiewania.

Na scenie Lekcji Śpiewania „piosenkę na wszelki wypadek” wykona Michał Hochmann, artysta który rozsławił utwór „Konik na biegunach”. Wystąpią także nowi Mieszkańcy Krakowa z Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja, którzy po raz kolejny zmierzą się z polskimi tekstami piosenek.
Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 6500 bezpłatnych śpiewników. Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Organizatorami koncertu piosenek patriotycznych na Rynku Głównym są Miasto Kraków, Biblioteka Polskiej Piosenki i Teatr Loch Camelot.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej