Connect with us
rakoczy2027 new1 - Świetny mecz „Pasów”. Strzelec dwóch bramek z nowym kontraktem!

Sport

Świetny mecz „Pasów”. Strzelec dwóch bramek z nowym kontraktem!

(źródło: www.cracovia.pl)

Po doskonałym meczu Cracovia wygrała z Rakowem Częstochowa aż 3-0. Bramki dla„Pasów” zdobywali Jewhen Konoplyanka, dla którego było to premierowe trafienie w ekstraklasie oraz Michał Rakoczy, który zdobył swoją 3 i 4 bramkę w sezonie.

Częstochowianie do meczu przystępowali w dobrych humorach, po niepowodzeniu w eliminacjach do LKE wygrali dwa mecze z rzędu, rozbijając przy tym Śląska we Wrocławiu (4:1) oraz wygrywając zaległy mecz z Pogonią. Cracovia natomiast miała za sobą porażkę w meczu u siebie z Piastem Gliwice.

Ukraińska gwiazda nie zawiodła

Mecz zaczął się od ataków Rakowa, które jednak nie przyniosły nic czego oczekiwałby trener Marek Papszun.  Z dystansu kilkukrotnie uderzał Ivi Lopez, jednak piłka mijała światło bramki Cracovii lub interwencją wykazywał się Karol Niemczycki. Drużyna z Krakowa bardzo dobrze broniła się przed atakami Rakowa, a gdy tylko nadarzyła się okazja starała się kontratakować „Medaliki”. Po jednym z takich wypadów i faulu na Patryku Makuchu piłkę na 20 metrze ustawił Jewhen Konoplyanka, i kapitalnym strzałem po długim rogu zaskoczył bezradnego Kovacevica. Dla Ukraińca była to pierwsza bramka w Ekstraklasie. Częstochowianie nie zdążyli otrząsnąć się po pierwszej bramce, a już musieli wyciągać piłkę z bramki po raz drugi. Doskonałą akcje Cracovii wykończył Michał Rakoczy, który był motorem napędowym ataków „Pasów” w tym meczu.

Kontrola Cracovii

Druga połowa meczu zaczęła się znakomicie dla Cracovii. Już w 49 minucie meczu nieoceniony w tym meczu Makuch dobrym pressingiem wymusił na obrońcy Rakowa niecelne podanie, piłkę przejął Konoplyanka, który doskonałym przerzutem uruchomił na lewej stronie Siplaka, ten niewiele się zastanawiając zagrał w pole karne, a akcje płaskim strzałem zakończył Michał Rakoczy. Dla młodzieżowca „Pasów” był to drugi  gol w tym meczu. Do końca meczu Raków starał się odgryźć  Cracovii, jednak na niewiele zdawały się ich próby ataków. Dobrze w tym dniu spisywał się Karol Niemczycki, który wraz z całym blokiem obronnym zasłużył na wysoką notę po tym spotkaniu.

Po dobrym początku sezonu wydaje się, że po kilku słabych meczach Cracovia wraca na właściwe tory. Dodatkową dobrą wiadomością dla kibiców „Pasów” jest informacja o przedłużeniu kontraktu Michała Rakoczego z klubem z ul. Kałuży 1 do 2027 roku.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top