Świąteczny koncert z okazji 100-lecia urodzin Ojca Św. Jana Pawła II

by admin
0 comment

plakat grajmy panu2019 a3 03druk 01 213x300 - Świąteczny koncert z okazji 100-lecia urodzin Ojca Św. Jana Pawła IINowo rozpoczęty rok 2020 zapowiada się niezwykle uroczyście z uwagi na przypadającą setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Pierwszym wydarzeniem inaugurującym cykl uroczystości będzie świąteczny koncert „Grajmy Panu – kolędy i pastorałki”, który odbędzie się 19 stycznia w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Świąteczne muzykowanie z Golec uOrkiestra i Kordianem!

Koncert świąteczny w rodzinnej miejscowości Ojca Świętego to piękny i niezwykle symboliczny początek cyklu uroczystości zaplanowanych na ten rok. Wspólne kolędowanie w góralskim stylu z radośnie rozśpiewaną i niezwykle muzykalną rodziną Golców, to wspaniałe przeżycie. Świąteczne melodie w ich wykonaniu z pewnością chwycą za serca i popłyną do „samiusieńkiego nieba”. Co ciekawe, to będzie pierwszy występ Golec uOrkiestra – w ich 25-letniej karierze – w Wadowicach. Następnie w świątecznym repertuarze wystąpi znany i lubiany zespół Kordian. Zarówno Golcowie jak i Kordian od lat wspierają p. Beatę Kurek (Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję) we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych i projektach pomocowych.

Organizacja koncertu dla Św. Jana Pawła II to było moje wielkie marzenie. W trudnych chwilach, ale też w momentach radości i z każdym kolejnym projektem czuję opiekę Ojca Świętego. Jest on takim duchowym patronem Fundacji Odzyskaj Nadzieję. Tym bardziej cieszę się, że i artyści i partnerzy wydarzenia tak chętnie przyłączyli się do organizacji koncertu z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka. Zapowiada się magiczny wieczór, na który serdecznie zapraszam – mówi Beata Kurek, organizator koncertu, Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję.

Koncert odbędzie się w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach, o godz. 16.30. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak w trakcie koncertu będzie można złożyć symboliczną cegiełkę, która stanowić będzie wsparcie dla Fundacji Odzyskaj Nadzieję i jej podopiecznych.

„Niech nasza droga będzie wspólna, niech nasza modlitwa będzie pokorna, niech nasza miłość będzie potężna, niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”.

                                               Przemówienie w częstochowskiej katedrze 18 czerwca 1983 r.

Partnerami koncertu są: Województwo Małopolskie, Tauron, Maspex i Manufaktura Kawy.

Fundacja Odzyskaj Nadzieję  – Krakowska Fundacja Odzyskaj Nadzieję, zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym, wspiera i organizuje akcje charytatywne. Fundacja zajmuje się także propagowaniem akcji edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie ideii wolontariatu. Prezesem Fundacji jest Beata Kurek, a w Radzie Fundacji zasiada m.in Łukasz Golec.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej