Connect with us
staz - Sprawny Staż: Symfonia angażuje się w program stażowy dla osób z niepełnosprawnościami

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Sprawny Staż: Symfonia angażuje się w program stażowy dla osób z niepełnosprawnościami

Symfonia została jednym z partnerów II edycji programu Sprawny Staż. Jest to inicjatywa skierowana do studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami z całej Polski, w ramach której płatne praktyki oferują uznane przedsiębiorstwa. Jeden z partnerów projektu, Symfonia, przyjmie trzech stażystów do Działu Personalnego, Szkoleń i Zespołu Zwinnych Projektów.

Sprawny staż to program, dzięki któremu studenci i absolwenci z niepełnosprawnościami z całej Polski mogą skorzystać z płatnych programów stażowych. Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy młodymi, ambitnymi osobami z niepełnosprawnościami a społecznie odpowiedzialnym biznesem.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia, która już od 19 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami w podjęciu pracy i rozwoju kariery. Partnerami oferującymi praktyki są zazwyczaj duże, cenione na rynku przedsiębiorstwa, które wyróżnia inkluzywność i różnorodność zespołów. W ramach tegorocznej edycji, płatne programy stażowe zaoferowali Symfonia, Accenture, Bayer, ERGO Hestia, IKEA, Siemens Healthineers oraz Twinings.

Symfonia to otwarte środowisko pracy, w którym każdy znajdzie swoje miejsce. Całą naszą społeczność budujemy w oparciu o współpracę i wspieranie różnorodności. Decyzja o podjęciu działania z Fundacją Grupy ERGO Hestia Integralia przyszła nam więc naturalnie. Chcemy stawić czoła negatywnym przekonaniom i wyobrażeniom o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami, poprzez aktywne wspieranie ich w rozworze kariery zawodowej. W ramach Sprawnego Stażu dajemy młodym możliwość odbycia 3-miesięcznego stażu z możliwością kontynuacji kariery w naszej firmie – mówi Julia Czaplicka, młodsza specjalistka ds. rekrutacji w Symfonii.

Symfonia jest dostawcą oprogramowania i systemów ERP do codziennego zarządzania czynnościami biznesowymi, takimi jak księgowanie, zarządzanie obszarem pracowniczym i produkcja. Obecnie wspiera kilkadziesiąt tysięcy polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP w prowadzeniu działalności z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych.

W ramach swojego zaangażowania w projekt Symfonia zaoferowała trzy staże, które będą trwać od początku lipca do końca września br. w działach Personalnym, Szkoleń oraz Zespole Zwinnych Projektów. Po tym czasie, możliwa jest kontynuacja kariery w ramach struktur firmy.

Aby zadbać o komfort zatrudnionych, Symfonia nawiązała współpracę z agencją BPO Network. Jest to największa w Polsce firma zajmująca się rekrutacją i wsparciem wdrożeniowym pracowników z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji o programie Sprawny Staż można znaleźć na stronie organizatora: https://sprawnystaz.pl/

Źródło: materiał prasowy

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top