Spotkanie z cyklu CZAS NA TANIEC! z Romaną Agnel i Agnieszką Gorczycą

by admin
0 comment

2019 01 strzembosz 150x150 - Spotkanie z cyklu CZAS NA TANIEC! z Romaną Agnel i Agnieszką GorczycąProfesor Janina Strzembosz. Wspominamy
Spotkanie z cyklu CZAS NA TANIEC! z Romaną Agnel i Agnieszką Gorczycą
15 stycznia 2019, godz. 19,
Klub Aktora SPATiF, Kraków Rynek Główny 41

Już stało się tradycją, że w zimie Balet Cracovia Danza zaprasza na spotkanie CZAS NA TANIEC!, które poświęcone jest wspomnieniom o Pani Profesor Janinie Strzembosz, tancerce, uczennicy Isadory Duncan, fantastycznej pedagog tańca, ale też reżyserce, dyrygentce i dziennikarce radiowej. Życie Pani Profesor to historia XX wieku obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich jak m.in. Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein, czy Karol Szymanowski. Ci, którzy zetknęli się ze zmarłą w grudniu 1991 roku artystką, tak wiele jej zawdzięczają, że nie sposób o niej zapomnieć.

Co takiego było w Pani Profesor, że Jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, chcą ją wspominać? Miała ogromną wiedzę, świetne doświadczenia zawodowe i wielki talent pedagoga. Ale przede wszystkim była dobrym człowiekiem. Wprowadziła w życie zawodowe wielu młodych adeptów sztuki, rozmiłowała ich w różnych gatunkach tańca.

Spotkanie Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy, które odbędzie się 15 stycznia, o godz. 19 w Klubie Aktora SPATiF, w Krakowie, Rynek Główny 41, wypełnią wspomnienia, tych którzy pracowali z Panią Profesor i tych, którzy byli jej uczniami. Gośćmi spotkania będą wychowankowie Pani Profesor. Ale przede wszystkim będziemy mówić o tych dziedzinach tańca, które miały dla Janiny Strzembosz duże znaczenie. Zaczniemy od tańca nowoczesnego i wyzwolonego o czym opowie Agnieszka Gorczyca. Będziemy mówić także o fascynacji tańcem hinduskim, co przybliży Romana Agnel. Nie zabraknie także dyskusji.

Spotkanie, które jest współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tańcem. Zarówno uczniów Pani Profesor, a także jej „artystyczne dzieci i wnuki” i wszystkich, którzy Ją znali, a także tych, którzy nie zdążyli poznać, a chcieliby dotknąć tej niezwykłej historii wspaniałej polskiej artystki.

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej