Speed dating “szybkie randki” w Krakowie na zakolu Wisły z widokiem wprost na Wawel

Speed dating (ang. “szybkie randki”) – to zabawa towarzyska, wymyślona w USA w 1998 roku.  Wygląda to tak:
10 kobiet siedzi przy 10 stolikach. Do każdej przysiada się 1 mężcyzna i mają 5 minut na rozmowę, poznanie się. Po 5 minut organizator daje sygnał dzwonkiem do zmiany osób. Mężczyźni wstają i przesiadają się do następnej kobiety. Zabawa trwa tak długo aż każdy kobieta porozmawia z każdym mężczyzną.
Zarówno kobiety jak i mężczyźni otrzymują formularze z imionami wszystkich poznanych osób. Na tych formularzach mogą notować swoje przemyślenia na temat danej osoby i zaznaczają też czy chcą kontynuować znajomość po zakończeniu zabawy. Na koniec organizator zbiera formularze i sprawdza które osoby sparowały się. Wówczas wysyła do nich maila z danymi sparowanych osób – mailem lub numerem telefonu, tak aby mogli się skontaktować poza spotkaniem.
Speeddating to świetna zabawa, ponieważ w ciągu zaledwie 1 godziny można poznać 10 nowych osób i statystycznie zawsze ktoś wpadnie nam w oko. I mamy też zagwarantowany czas i uwagę drugiej osoby na te 5 minut, a w dzisiejszych czasach trudno o skupienie się na nowo poznanych osobach, choćby na imprezie w klubie. Tutaj każdy ma czas dla każdego i może się przekonać ile interesujących osób można poznać.
5 minut czasu na rozmowę to wystarczająco dużo, by zrobić dobre pierwsze wrażenie ale i na tyle krótko, że można poczuć niedosyt i chcieć kontynuować znajomość. Działa się tutaj nieco instynktownie. Z drugiej strony tak krótki czas pomaga przetrwać gdy trafimy na nieciekawą dla nas osobę.
Speeddating odbywa się zwykle w knajpach, restauracjach przy stolikach. My postanowiliśmy wykorzystać wakacyjną pogodę i zaprosić uczestników na świeże powietrze, na zieloną trawę. Kobiety siedzą na kocykach, a wszystko odbywa się w malowniczej scenerii – Bulwar Poleski – na zakolu Wisły z widokiem wprost na Wawel.
Spotkanie “Speeddating nad Wisłą”, odbywają się co 2 tygodnie tak długo, aż pozwoli na to pogoda. Udział w spotkaniu jest odpłatny 20 zł gotówką (inne spotkania typu Speeddating w Krakowie kosztują 30-40zł). Uczestnicy otrzymują formularze aby notować sobie uwagi i zaznaczać z którymi osobami chciałyby kontynuować znajomość. Otrzymują także napoje i przekąski.
Najbliższa edycja odbędzie się już w ten piątek, 31 sieprnia o godz 19:00, na Bulwarze Poleskim. Zapisy możliwe w piątek do godz 10:00.
Szczegóły na fanpage na facebooku:
Spotkania organizuje Maciej i Daniel – społeczność DamskoMeska.pl