oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Sobota 15 czerwca II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza w dniu 15 czerwca 2019 r., na II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim. W tym roku będziemy świętować 25. Rocznicę ogłoszenia „Listu do rodzin” św. Jana Pawła II Gratissimam sane.

Dołącz do wydarzenia na fb – https://www.facebook.com/events/346837165902438/

Plakat z Programem Pikniku Rodzinnego przed Oknem Papieskim
Plakat z Programem Pikniku Rodzinnego przed Oknem Papieskim

Celem pikniku jest promocja chrześcijańskiej wizji rodziny i małżeństwa we współczesnym świecie oraz wzmocnienie poczucia duchowej wspólnoty małżeństw i rodzin naszej archidiecezji. Dla wielu rodzin to popołudnie spędzone w sercu Krakowa przed Oknem Papieskim będzie okazją do wspólnej zabawy w atmosferze radości.

Piknik rozpoczniemy o godz. 14:30, a zakończymy około 19:30. W programie planujemy quizy patriotyczno-rodzinne godz. 15:30 i 17:45, quiz o świętych Krakowa, pokaz akrobatyki – Jagódki z PKS „Jadwiga”, występ zespołu Promyczki Dobra a także tańce, animacje i zabawy z wodzirejem, kreatywne warsztaty misyjne dla całej rodziny, warsztaty rękodzieła – kwiaty z bibuły, bańki mydlane, malowanie twarzy, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie oraz grill. Kluczowym punktem programu będą Dialogi dzieci z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim o godz. 16:30.

W organizację Pikniku zaangażowały się następujące wspólnoty i organizacje Rycerze Kolumba z regionu Małopolski, wspólnota “Sala na górze”, Domowy Kościół, Ruch Focolari, Wydział Duszpasterstwa Misyjnego, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, Domowy Kościół, Ruch Światło-Życie.