Connect with us
krecimy dla marcina 1 1 - Służby mundurowe przesiadły się na rowery

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Służby mundurowe przesiadły się na rowery

Niezwykła akcja przedstawicieli służb mundurowych zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze”, której celem jest zbiórka datków na leczenie chorego na nowotwór policjanta, dotarła do Kalisza.

 Nie straszny im deszcz i chłód, bo „kręcą” w słusznej sprawie. Mają do przejechania ponad 4000 km, w 16 województwach i ponad 80 miastach Polski. Przekazują w sztafecie bransoletę stworzoną z linki zwanej „paracordem” z wplecionymi linkami w  kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, które symbolizują zrzeszone w grupie formacje. Tym razem „kręcą dla Marcina” – chorego na nowotwór policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W ten sposób chcą okazać swoje wsparcie ale również chcą zebrać środki na leczenie ciężko chorego kolegi. Sztafeta rowerowa wystartowała w Brodnicy (w wojewódzkie kujawsko – pomorskim a zakończy swój bieg w Białymstoku. Udział w akcji zapowiedziało ponad 170 funkcjonariuszy, jednak w każdym mieście ich liczba rośnie. Chcą pokazać, że mundur to nie tylko ich duma ale również wsparcie i poświęcenie dla drugiego człowieka.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Józef Bąk, a także Jan Faber – Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

W akcję włączył się również reżyser „Pittbula – niebezpieczne związki” czy najnowszego hitu kinowego „Botoks” – Patryk Vega.

Aby wesprzeć akcję uruchomiono specjalny rachunek bankowy, na który można wpłacać środki dla Marcina:

 

Podkarpacki Bank Spółdzielczy

Oddział w Przemyślu

ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl

90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty DAROWIZNA

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie:

http://mundurnarowerze.pl/wjazd-naszej-sztafety-do-centrum-czestochowy-i-pozdrowienia-dla-marcina/

a także na portal facebook:

https://www.facebook.com/mundurnarowerze/


Autor tekstu: Magdalena Nawara

Continue Reading
You may also like...
Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top