Słodycze od Wawelu dla krakowskich szpitali

by admin
0 comment

1 1 223x300 - Słodycze od Wawelu dla krakowskich szpitali

Kilka tysięcy paczek z pralinami, krówkami, karmelkami w piątek przekazała firma Wawel wraz z Fundacją Wawel z Rodziną do Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Chcemy dołączyć do podziękowań, jakie spływają na ręce lekarzy, ratowników, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym” – wyjaśnia Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną. – „W czasie intensywnej pracy na rzecz pacjentów, chcemy w ten sposób podziękować za codzienne zaangażowanie pracowników ochrony zdrowia, dać im poczucie, że nie są sami w tych trudnych czasach. Mamy nadzieję, że nasze słodycze pozwolą choćby symbolicznie wynagrodzić te starania, a dla pacjentów szpitali będą oderwaniem od problemów codziennego dnia” – dodaje.

2 2 172x300 - Słodycze od Wawelu dla krakowskich szpitaliKrówki, Michałki i Trufle w czekoladzie – to tylko część zestawu produktów, jakie zostały przekazane dwóm krakowskim szpitalom. Łącznie na ręce personelu trafiło ponad 700 kg słodyczy. Fundacja „Wawel z Rodziną” w minionych latach współpracowała już z oddziałami dziecięcymi obu szpitalnych placówek.

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną
i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej