Connect with us

Miasto Kraków Wiadomości Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na wielki mapping na budynku Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie

Helena Modrzejewska pierwszą aktorką, której wizerunek zostanie upamiętniony na srebrnej monecie w ramach serii WIELKIE AKTORKI. Wydarzeniu będzie towarzyszył — wyświetlany na 3 ścianach Teatru im. J. Słowackiego — specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz multimedialny w dniu 14 czerwca o godz. 21.30! Świętujcie z nami!

Nasz Teatr kontynuuje współpracę z Narodowym Bankiem Polskim i po wybiciu monety upamiętniającej 125-lecie działalności Teatru, tym razem przyszedł czas na rozpoczęcie, zapowiadanej już przez nas, serii “Wielkie aktorki”.

Pierwszą z artystek będzie oczywiście Helena Modrzejewska. Zostanie ona upamiętniona na prostokątnej srebrnej monecie o nominale 20 złotych. Pierwowzorem wizerunku tej wspaniałej, chętnie grającej w ówczesnym Teatrze Miejskim aktorki na monecie będzie jej portret autorstwa Franka Fowlera, który zdobi wnętrza naszego Teatru. Dodatkowymi elementami będą wizerunek wachlarza Modrzejewskiej oraz fragment kurtyny Siemiradzkiego.

Moneta zostanie wyemitowana 11 czerwca, a jej oficjalna prezentacja w Teatrze odbędzie się 14 czerwca.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku oraz Instagramie, gdzie będziemy publikować relacje z przygotowań do tego wydarzenia

➡ https://www.facebook.com/events/556741714854569/

➡ https://www.instagram.com/teatrwkrakowie/

Data → 14.06.2019
Start → godz. 21:30

Prezentacja monety rozpocznie się o godz. 20:00. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne w kasie teatru od 12 czerwca

Współorganizatorem pokazu mappingu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Avatar photo

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

czerwiec 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top