kfk2021 herme webmedia2 1 300x225 - Scena Monodramu KFK: Hermenegilda K.Już 16 października na Scenie Monodramu KFK będziemy gościć Hermenegildę K., czyli spektakl komediowy stworzony i zagrany przez Dorotę Kaczor.

Przedstawienie łączy różne środki artystyczne, takie jak teatr formy, teatr ożywionych przedmiotów, śpiew, pantomimę, aktorstwo. Monodram w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata artystycznej świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.

Autorski scenariusz jest inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Przedstawienie jest autorską kompilacją tekstów i piosenek, opartą na improwizacji aktorskiej oraz na interakcji z publicznością, dlatego każdy spektakl jest nieco inny.

W przedstawieniu usłyszymy wiele piosenek z repertuaru między innymi Maryli Rodowicz, Ireny Santor, Violetty Villas, Jadwigi Czerwińskiej oraz Ireny Kwiatkowskiej. Spektakl to pokaz umiejętności aktorskich, a zarazem ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani. To tragikomedia o samotności, odrzuceniu i próbie radzenia sobie z nieuchronnym przemijaniem.

Autorka scenariusza, inscenizacji oraz scenografii: Dorota Kaczor

Spektakl dedykowany jest młodzieży oraz dorosłym, ale odpowiedni dla każdej publiczności.

Czas trwania: 90 minut

Bilety: 30 zł do nabycia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie www.bilety.krakowskieforum.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/