Sanktuaria: Bożego Miłosierdzia i Pasyjno-Maryjne dla JPII

by admin
0 comment

W poniedziałek 18 maja – w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach podaruje Dostojnemu Jubilatowi szczególny dar – cykl czterech filmów pod wspólnym tytułem „Pokój Wam!”. Dokument prezentuje duchową drogę św. Jana Pawła II, który rozważając mękę i śmierć Chrystusa, od pustego grobu prowadzi ludzkość do Bożego Miłosierdzia. 

Pierwszy film, który będzie można oglądnąć w mediach społecznościowych obu sanktuariów już w poniedziałek o godz. 9 nosi tytuł: „Przedziwna rzecz te dróżki”. O. Konrad Cholewa, kustosz z Kalwarii Zebrzydowskiej i ks. Zbigniew Bielas, kustosz z Łagiewnik – opowiadają o duchowej drodze Karola Wojtyły. – Na tych przedziwnych dróżkach – dróżkach kalwaryjskich i drogach miłosierdzia – kształtowało się kapłańskie powołanie młodego Karola Wojtyły – mówi ks. Bielas, a o. Cholewa dopowiada: – Na kalwaryjskich dróżkach przeplatają się drogi naszego codziennego życia z tymi drogami Bożymi i to Karol Wojtyła doskonale wiedział. Skoro wrócił do tego wędrowania po kalwaryjskich dróżkach już jako papież, to na pewno te kalwaryjskie dróżki, to co wyniósł w swoim sercu z tego miejsca, zostało w Jego sercu na zawsze.

Wypowiedzi kustoszów zostały zilustrowane pięknymi zdjęciami prezentującymi oba sanktuaria, które były tak bliskie św. Janowi Pawłowi II. 

Kolejne części cyklu będą publikowane: 18 czerwca, 18 lipca i 18 sierpnia.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej