Salon Książki Krakowskiej w Fabryce Schindlera – Bitwa, której nie było. W 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej

by admin
0 comment

SPOTKANIE PROMUJĄCE KATALOG WYSTAWY
Bitwa, której nie było. W 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej
 7 PAŹDZIERNIKA 2019 R., GODZ. 18.00, FABRYKA EMALIA OSKARA SCHINDLERA – SALA KINOWA , UL. LIPOWA 4, KRAKÓW

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu katalog wystawy Bitwa, której nie było. W 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Prezentowana w Fabryce Emalii Oskara Schindlera wystawa, czynna do 1 marca 2020 r., to opowieść o Krakowie i o jego mieszkańcach w czasie ostatnich sześciu dni pokoju i pierwszych sześciu dniach wojny. 26 sierpnia, jako cezura początkowa wystawy, nie jest przypadkowa. W tym dniu miał się rozpocząć niemiecki atak na Polskę. Data 6 września, jako kończąca wystawę, to zajęcie miasta przez Niemców.

Uzupełnieniem wystawy jest wydany katalog, w którym znajdziemy artykuły z propozycją innego spojrzenia zarówno na znane, jak i nieznane wydarzenia z początku II wojny światowej z perspektywy Krakowa i jego mieszkańców.

W spotkaniu wezmą udział:
dr Piotr Sadowski (Podhalańska PWSZ w Nowym Targu)
Grzegorz Jeżowski (MK)

Podczas spotkania publikacja będzie sprzedawana z 50 % rabatem
WSTĘP WOLNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej