oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

“Rzeczy warszawskie w Muzeum Warszawy” – wykład, Pałac Krzysztofory, 8.05.2019, godz. 17.00

E. Nekanda-Trepka
E. Nekanda-Trepka

Zapraszamy do udziału w czwartym wykładzie z cyklu „Muzeum w mieście. Miasto w muzeum”. W środę 8 maja 2019 o godz. 17.00 w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory (Kraków, Rynek Główny 35) gościć będzie pani Ewa Nekanda-Trepka, architekt, dyrektor Muzeum Warszawy, która wygłosi wykład „Rzeczy warszawskie w Muzeum Warszawy“.

Będzie to opowieść o działaniach podjętych w Muzeum Warszawy pod hasłem Muzeum OdNowa: o gruntownej modernizacji jedenastu historycznych kamienic i dostosowaniu ich do współczesnych wymogów dla budynków użyteczności publicznej oraz o nowej koncepcji wystawienniczej. „Rzeczy warszawskie w Muzeum Warszawy“ to program obejmujący artefakty opowiadające historię Warszawy. Są to zarówno oryginalne zbiory Muzeum, prezentowane w kolekcjonerskich gabinetach, jak i zabytkowe kamienice wraz z ich wystrojem czy wyposażeniem. Powstała w ramach tej koncepcji spójna całość muzealna budzi różne emocje, ale zazwyczaj nie pozwala pozostać obojętnym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z doświadczeniami Muzeum Warszawy i do wspólnej dyskusji o zmianach w  postrzeganiu instytucji muzeum miejskiego.