Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa

krakow 1 1 - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Read Time:1 Minute, 23 Second

Rozpoczynają się prace budowlane na Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52 na odcinku węzeł Modlnica – węzeł Mistrzejowice.
– Północna Obwodnica Krakowa to przykład na to, że obecny rząd dotrzymuje słowa. Startowaliśmy od zera, bo ta bardzo potrzebna dla miasta i regionu inwestycja nie była przewidziana w żadnym z dotychczasowych planów rozwoju infrastruktury drogowej. W bardzo szybkim tempie zostały uzyskane wszystkie konieczne decyzje i pozwolenia, zapewniliśmy finansowanie dla tej trasy, a dzisiaj rozpoczynają się już pierwsze prace budowlane – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk

.
Północna Obwodnica Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52 została ujęta w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych dopiero w maju 2016 roku. Decyzja obecnego rządu umożliwiła GDDKiA rozpoczęcie przygotowań do tej inwestycji.
– Dzięki bardzo dobrej współpracy samorządu, rządu i prezydenta Andrzeja Dudy realizujemy inwestycje ważne dla naszego regionu, ważne dla całego kraju. Czyny, nie słowa świadczą o nas – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik
.
Wykonawcą zadania jest turecko-polskie konsorcjum Gülermak i Mosty Łódź. Koszt budowy odcinka drogi ekspresowej S52 o długości 12,5 km to ponad 1,4 mld zł.
Nowy odcinek S52 połączy w jeden ciąg już istniejące i realizowane fragmenty obwodnicy Krakowa, a także wszystkie wyloty dróg krajowych (DK 79 i 94) po północnej stronie miasta z A4 i S7. Usprawni przemieszczanie się od strony zachodniej w kierunku północnym (Kielce, Warszawa), zachodnim (Katowice, Wrocław), wschodnim (Tarnów, Rzeszów) bez konieczności przejazdu przez zatłoczone miasto. Przejmie ruch tranzytowy, jak również część ruchu miejskiego, obecnie przechodzącego przez północną część miasta drogą DK 79. Według prognoz ruch na nowym odcinku przekroczy średnio 30 tys. poj./dobę już w roku 2025.
Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
za Małopolski Urząd Wojewódzki

thumbs up - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa 0 thumbs down - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa 0
happy - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Happy
0 %
sad - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Sad
0 %
excited - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Excited
0 %
sleepy - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Sleppy
0 %
angry - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Angry
0 %
surprise - Rusza budowa S52 Północnej Obwodnicy Krakowa
Surprise
0 %

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2020
Wrzesień 2020
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej