Connect with us
nowy stadion wisly krakow - Ruch jak na dworcu – podsumowanie okienka transferowego Wisły Kraków

Sport

Ruch jak na dworcu – podsumowanie okienka transferowego Wisły Kraków

(źródło: wiki commons)

Po spadku z ekstraklasy w gabinetach właścicieli klubu z ul. Reymonta 22 panowała bardzo nerwowa atmosfera. W niedawno zakończonym okienku transferowym działacze Wisły mieli bardzo dużo pracy. Jak aktualnie wygląda kadra Wisła?

Nadszedł czas pożegnań

Po nieudanym sezonie oraz spadku z ekstraklasy w Wiśle zaszły bardzo duże zmiany kadrowe. Z drużyną ze stolicy małopolski pożegnali się: Heorhij Citaiszwili, Michal Frydrych, Matěj Hanousek, Jan Kliment, Elvis Manu, Marko Poletanović, Sebastian Ring, Maciej Sadlok,Serafin Szota, Enis Fazlagić, Nikola Kuveljic, Adi Mehremic i wielu innych zawodników. Najbardziej kibiców mogła zaboleć utrata Marko Poletanovica, ponieważ serbski pomocnik był jednym z lepszych zawodników Wisły w ostatnich meczach sezonu i wydawało się, że zawodnik pozostanie w szeregach drużyny z Krakowa, jednak ostatecznie postanowił on kontynuować swoją karierę w ekstraklasie i przeszedł do Zagłębia Lubin.

Citaiszwili, który bardzo dobrze radził sobie w Krakowie, zakończył okres wypożyczenia do „Białej Gwiazdy” i wrócił do Dynama Kijów, skąd został wypożyczony do Lecha Poznań. Z klubem pożegnali się również dwaj zawodnicy, którzy w ostatnich latach pełnili funkcje kapitańską w drużynie Wisły, czyli Maciej Sadlok i Michal Frydrych. Pozostali zawodnicy albo zawiedli w zeszłym sezonie, albo nie odegrali znaczącej roli w spadku, więc ich odejście było konsekwencją wprowadzonej przez zarząd polityki odchudzenia kadry, która już w zeszłym sezonie była bardzo szeroka. Nie jest również tajemnicą, że Wisła musi oglądać każdy grosz po dwa razy, więc zejście z kilku wysokich kontraktów było bardzo logicznym ruchem.

Nowa (stara) twarz

Po odejściu kilku zawodników, na niektórych pozycjach powstały luki, więc działacze musieli szybko przystąpić do działania. I tak w ciągu kilku dni zostało ogłoszonych aż 5 nowych transferów! Szczególnie jedno z podanych nazwisk wzbudziło szczególne zainteresowanie wśród kibiców Wisły Kraków. Do drużyny po roku przerwy wrócił bowiem Vulnet Basha, który występował już w drużynie z Reymonta w latach 2017-2021. Do drużyny dołączyli jeszcze Ivan Jelić Balta, któy od początku ma duże zaufanie Jerzego Brzęczka, Angel Rodado, który doskonale wprowadził się do drużyny Wisły oraz Boris Moltenis i Michael Pereira, który po dobrym początku szybko doznał kontuzji.

Na pomoc w awansie potrzebni Polacy

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił szeregi Wisły jest Jakub Niewiadomski. Wychowany w Poznaniu zawodnik ostatni sezon występował zarówno w rezerwach Lecha, jak i GKS-ie Jastrzębie. Z Resovii Rzeszów do Krakowa trafił prawy obrońca Bartosz Jaroch, który przez wielu ekspertów oceniany był jako jeden z najlepszych fachowców na tej pozycji w Fortuna 1. Lidze. Ograny na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce może być w Wiśle bardzo przydatny,. Do drużyny dołączyli również Igor Łasicki (Pogoń Szczecin) oraz Michał Żyro (Jagiellonia Białystok). Zarówno Łasicki jak i Żyro w zeszłym sezonie byli raczej marginalnymi postaciami w swoich drużynach, jednak na poziomie 1 Ligi są  sporym wzmocnieniem „Białej Gwiazdy” i prezentują dobrą formę. Do drużyny trafił również Bartosz Talar z rezerw Lyonu, jednak zawodnik na ten moment nie rozegrał dużej ilości minut i czas na jego ocenę jeszcze przyjdzie.

Wisła dobrze zaczęła sezon, jednak w ostatnich meczach doznała dwóch porażek, co na pewno martwi kibiców „Białej Gwiazdy”. Przy ilości zmian jakie zaszły w drużynie z R22, nieuniknione są słabsze mecze. Dodatkowo drużynę Jerzego Brzęczka dekompletują kontuzje co sprawia, że Wisła rzadko gra w swoim optymalnym składzie.

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

kwiecień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top