Connect with us
osiedle ozon 3 - Rozwój dzięki konsekwencji

Biznes

Rozwój dzięki konsekwencji

Ostatnie dwa lata były trudnym okresem zarówno w skali makro, jak i mikro. Skutki pandemii odczuła większość dziedzin gospodarki, co z kolei odbiło się na konkretnych firmach oraz nabywcach indywidualnych. Czas ten okazał się prawdziwym sprawdzianem dla funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Gałęzią biznesu, która świetnie poradziła sobie w tym okresie jest branża deweloperska. Po początkowym lekkim załamaniu na rynku nieruchomości, mającym miejsce w pierwszej połowie 2020 roku, popyt mieszkaniowy zaczął ponownie rosnąć do poziomu hossy nienotowanej od lat.

Opisaną tendencję najlepiej obrazują liczby. W 2019 roku do użytku zostało oddanych 207,5 tys. mieszkań. Rok później było ich ok. 222 tys., pomimo trwającej pandemii. W roku ubiegłym osiągnięto rekordowy pułap prawie 235 tys. wybudowanych mieszkań i ponad 260 tys. rozpoczętych budów w okresie od stycznia do listopada 2021 roku. Jeszcze wyższy wzrost (o 27,5 proc.) odnotowano, rozpatrując liczbę mieszkań, na budowę których wydano pozwolenia lub które zostały zgłoszone do budowy.

Deweloperzy obierali różne strategie na wykorzystywanie trwającej hossy, mierząc się jednocześnie z utrudnieniami powodowanymi przez kolejne lockdowny. Dobrym przykładem efektywnego działania w trudniejszych czasach jest działalność krakowskiej grupy deweloperskiej Megapolis.

Wieloletnie doświadczenie

Firma powstała w 2005 roku i jest częścią polskiej grupy kapitałowej Holding 1, która od ponad 30 lat działa na rynku kilku różnych branż, w tym: motoryzacyjnej, mobilności, innowacji technologicznych i budownictwa mieszkaniowego oraz biurowego. Megapolis realizuje przedsięwzięcia budowlane zarówno o charakterze mieszkaniowym, jak i komercyjnym na terenie całej Polski.

osiedle fi 300x188 - Rozwój dzięki konsekwencjiKażda z inwestycji tworzona jest według wspólnego klucza wartości, cechującego się tym, że są one przyjazne otoczeniu i środowisku, czego dowodem są wykorzystywane przy budowie nowe proekologiczne i energooszczędne technologie. Krakowskie osiedla mieszkaniowe firmy, te już użytkowane (Apartamenty Kapelanka, Osiedle Fi, Inwestycja Filtry) oraz te pozostające jeszcze w budowie, wyróżniają się: wysokim standardem wykończenia, dogodną – w bezpiecznym dystansie od zgiełku ścisłego centrum miasta, a jednocześnie komfortowo z nim skomunikowaną – lokalizacją, dużą ilością przestrzeni, zieleni i niewysoką zabudową.

Również w przypadku inwestycji o charakterze stricte biznesowym – jak w  zlokalizowanym na przedmieściach Wrocławia nowoczesnym biurowcu Bielany Business Point – wysoka jakość i wygoda użytkowania współgrają z proekologicznym charakterem (minimalizacją negatywnego wpływu na środowisko w duchu zrównoważonego rozwoju) i dogodną lokalizacją, zarówno względem centrum, jak i aglomeracji śląskiej oraz innych miast.

Ciągły rozwój

Misją grupy deweloperskiej Megapolis jest wierność wyznawanym wartościom i ciągły rozwój poprzez realizację nowoczesnych i przyjaznych mieszkańcom osiedli, tak jak  realizowana etapowo budowa osiedla OZON na północy Krakowa przy ul. Banacha.

Firma rozpoczęła inwestycję w 2017 roku. Od tego czasu sukcesywnie ją rozwija, planowo oddając pod klucz kolejne etapy (w lutym tego roku rozpoczęto sprzedaż mieszkań VI etapu). Kolejnych nabywców mieszkań zachęcają tereny zielone i zalesione, sprzyjające rekreacji na świeżym powietrzu, w tym położony niedaleko Park Leśny Witkowice z licznymi szlakami rowerowymi, pieszymi i turystycznymi. Jednocześnie inwestycja znajduje się niedaleko od centrum, a infrastruktura komunikacyjna tej części miasta w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. W nadchodzącym roku ma dotrzeć tu Krakowski Szybki Tramwaj, przebudowana zostanie także al. 29 Listopada (zlokalizowana kilkaset metrów od osiedla główna droga wylotowa w kierunku Warszawy), a tuż za granicą miasta przechodzić będzie północna obwodnica Krakowa.

Oferta osiedla Ozon jest skierowana do rodzin z dziećmi, osób poszukujących pierwszego mieszkania lub myślących o zmianie lokum oraz inwestorów, którzy chcieliby bezpiecznie i mądrze ulokować środki. Na terenie osiedla jest spora przestrzeń rekreacyjno-sportowa umożliwiająca spędzanie czasu w aktywny i zdrowy sposób, dzięki profesjonalnej ściance wspinaczkowej, przestrzeni z placem do gry w koszykówkę, świetlicy z „kulkolandem” dla dzieci. Firma zadbała również o przestrzeń do przechowywania hulajnóg i rowerów, dzięki specjalnym stojakom oraz o możliwość pracy w strefie coworkingowej, która stanowi świetną alternatywę dla pracy zdalnej we własnym mieszkaniu.

Rozwój, który procentuje

Rzetelność Megapolis jest doceniana nie tylko przez jej nabywców. Firma jest nagradzana w konkursach, zdobywa też liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość oferty. Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań przyznało jej ważny tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2016. Wysoka jakość oferty dewelopera została szczególnie doceniona na początku bieżącego roku, kiedy za realizację osiedla OZON firma zdobyła aż trzy prestiżowe certyfikaty: Jakość Roku 2021, Dobra Marka 2021 i Odkrycie Roku w ogólnopolskim konkursie Laur Klienta 2022.

Jak deklaruje Zarząd firmy, przyznane certyfikaty są potwierdzeniem trafności przyjętej strategii i podejścia biznesowego otwartego na klienta i jego potrzeby. Konsekwentny rozwój uwzględniający spójny system wartości może przynosić korzyści – nawet w czasach, które są większym wyzwaniem.

Continue Reading

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

grudzień 2023
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top