Rozmowa z Abby Johnson

by admin
0 comment

Kilka dni temu w Polsce gościła Abby Johnson, bohaterka filmu książki i filmu „Nieplanowane”. W czasie swojego pobytu przekazała nam swoje świadectwo i wezwała do działania na rzecz życia. Posłuchajmy co powiedziała w rozmowie z redakcją TV Miłosierdzie z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach:

Abby mówiła m.in.: Za każdym razem nasze osobiste prawo wyboru odbierają jakieś prawo innemu ludzkiemu istnieniu. To nie jest wolność. To uciemiężenie. A w naszym świecie aborcja jest jedną z opresji w najgorszej formie. Kobieta podejmując decyzję o niej sprawia, że narusza prawo do istnienia innego ludzkiego życia. I to jest prześladowanie w jednej z najgorszych form. Decyzję o marginalizacji tego małego człowieka jest nam tak łatwo podjąć, ponieważ my go nie widzimy, nie słyszymy, ono nie płacze na głos i nie prosi o sprawiedliwość. Dlatego my, w jego imieniu, musimy domagać się tej sprawiedliwości. To my musimy być jego głosem. Bardzo łatwo jest ignorować osobę, której nie słyszysz. Dlatego powinniśmy sprawić, aby ludzie usłyszeli te dzieci. To my powinniśmy być tymi, którzy będą za nich płakać.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej