Connect with us
sdc7168 - Rodzinny Festyn Franciszkański 2022

Kościół

Rodzinny Festyn Franciszkański 2022

26 czerwca 2022

Ogrody klasztoru ojców Franciszkanów w Wieliczce dawno nie przeżywały takiego oblężenia jak podczas niedzielnego festynu rodzinnego! Miejsce, które na co dzień jest oazą ciszy, spokoju i modlitwy tym razem tętniło muzyką, śpiewem, śmiechem dzieci oraz gwarem rozmów. Moc atrakcji zgromadziła prawdziwy tłum uczestników. Dzieci szalały z radości na dmuchanych zjeżdżalniach i basenach z kulkami. Ponadto mogły skorzystać z jazdy kucykami, malowania twarzy oraz różnych zabaw prowadzonych przez sympatyczne animatorki.

Równie okazałe prezentowała się strefa kulinarna festynu. Dania z grilla oraz stoisko koła gospodyń wiejskich z przepysznymi ciastami gromadziły długie kolejki wygłodniałych uczestników. Część sportowo-rekreacyjna obejmowała przejażdżki quadem i strzelanie z łuku do tarcz. Odbył się także mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Wojowników Maryi z Krakowa, współorganizatorem festynu, z drużyną księży z Diecezji Tarnowskiej. Licznie zgromadzeni kibice obserwowali zacięty pojedynek, z dużą ilością pięknych akcji i goli. Z małą ilością fauli i przewinień. Ostatecznie zwyciężyli różnicą jednego gola Wojownicy Maryi.

W tle cały czas można było słuchać muzyki. Pięknym zwieńczeniem części artystycznej był koncert Pawła Dudzika z zespołem oraz o. Mariusza Tabora, który w imieniu wszystkich wielickich braci Franciszkanów dźwigał na swoich barkach ciężar organizacji festynu. Czyniąc to jak zwykle z niesłabnącym uśmiechem i przeogromną werwą. Festyn zakończył przepiękny pokaz sztucznych ogni.

Oprócz świetnej zabawy i integracji, festyn, miał również swój szczytny cel, którym było zebranie środków na gruntowny remont salek przyklasztornych, które w niedługim czasie będą służyć wszystkim parafianom. Możliwość wylosowania lub wylicytowania wspaniałych nagród w połączeniu ze szczytnym celem, była magnesem dla wielu przybyłych osób. Losowanie fantów było niezwykle naładowane emocjami, podsycanymi umiejętnie i z humorem, przez prowadzącego wodzireja i wspomagającego o. Mariusza.

Franciszkańskie zawołanie POKÓJ I DOBRO jest najlepszym streszczeniem atmosfery i wydarzeń Rodzinnego Festynu Franciszkańskiego. Inicjatywa i trud organizacji ojców Franciszkanów, pomoc i współorganizacja wspólnoty Wojowników Maryi Kraków, gest i ofiarność darczyńców, sponsorów, firm oraz UMiG Wieliczka, miłosierny odzew i liczny udział uczestników festynu – to wszystko naczynia połączone, przez które popłynęło dobro i zapulsował pokój. Z darem pięknej pogody od Pana Boga udało się zebrać spore fundusze. Zaś nagrodą bezcenną był uśmiech dzieci. W takich okolicznościach, pięknymi ścieżkami ogrodów franciszkańskich w Wieliczce, spacerowali ramię w ramię uśmiechając się do siebie św. Franciszek i sługa Boży brat Alojzy Kosiba, planując być może festyn przyszłoroczny.

PAX ET BONUM

Tekst: Wojownicy Maryi, zdjęcia: Vladimir Milanov.

sdc7202 - Rodzinny Festyn Franciszkański 2022


Poznaj bliżej wspólnotę Wojowników Maryi

Krakowski Kalendarz Wydarzeń

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
To Top