Relacja z II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle”. Organizowanej przez krakowską fundację Geriatrics.

by admin
0 comment

Dnia 22 listopada 2019r w Dworze Czeczów w Krakowie odbyła się II Krakowska Konferencja „Ludzie Motyle”. Konferencjaludzie motyle krakow 300x200 - Relacja z II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle”. Organizowanej przez krakowską fundację Geriatrics. objęta była patronatem honorowym Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, patronat medialny objęło Stowarzyszenie MANKO/Głos Seniora z Krakowa, a patronat merytoryczny Polskie Towarzystwo Terapeutyczne z Bydgoszczy.

W konferencji uczestniczyło 77 osób, głównie seniorzy, pedagodzy, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, pracownicy socjalni, lekarze, prawnicy, kuratorzy zawodowi i inni specjaliści pracujący z osobami w późnej dorosłości.

II Krakowska Konferencja „Ludzie Motyle” była zaplanowanym cyklicznym interdyscyplinarnym wydarzeniem, które organizowane jest raz w roku i ma na celu umożliwić spotkanie specjalistów z seniorami w celu tworzenia, integrowania różnych płaszczyzn animacji środowiskowej ukierunkowanej na rozwój i wzmacnianie potencjału i podmiotowości osób starszych.

ludzie motyle krakow2 300x200 - Relacja z II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle”. Organizowanej przez krakowską fundację Geriatrics.Organizatorem wcześniejszej Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle” (grudzień 2018r) i II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle” była Fundacja Geriatrics z Krakowa, która od 2017r zajmuje się aktywizacją, przeciwdziałaniem dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób w późnej dorosłości.

II Krakowską Konferencję „Ludzie Motyle” oficjalnie otworzyła Pani dr. Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, która omówiła założenia teoretyczne polityki senioralnej w Krakowie. Wśród prelegentów znaleźli się: dr Andrzej Mirski z Krakowa,  lek neurolog  Anna Smołka z Jastrzębia Zdroju, adwokat Marta Piestrzyńska z Jaworzna,  mgr Elżbieta Żytyńska-Chwast z Krakowa, mgr Joanna Dobranowska z Krakowa, mgr Łukasz Salwarowski z Krakowa, mgr Ewelina Kanarkowska z Gdańska, mgr Katarzyna Owsiany z Krakowa, mgr Jolanta Wyżykowska z Krakowa, mgr Patrycja Cyrych z Żor, mgr Maria Bartkowska z Krakowa, mgr Berta Dąbek-Żak z Krakowa.

Podczas konferencji Amatorski Teatr Dorosłych „Apteczka”, działający przy Klubie Miejskiego Ośrodka Kultury „Rebus”  w Żorach, zafot3 300x181 - Relacja z II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle”. Organizowanej przez krakowską fundację Geriatrics.prezentował spektakl, pt. „Medal dla Idealnego Męża”. Autorką przedstawienia była mgr Barbara Musiałek.

Ponadto na konferencji została zorganizowana wystawa 46 prac malarskich seniorów Centrum Aktywności Seniorów Geriatrics i członków Fundacji Geriatrics, pt. „ Labirynt życia”. Prezentowane prace malarskie powstały ma warsztatach malarskich prowadzonym w Centrum Aktywności Seniorów pod okiem instruktora Pani Katarzyny Chróściewicz z Krakowa.

Poczęstunek dla gości w przerwie kawowej zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS, natomiast w przerwie obiadowej Pan Paweł Mianowski z Krakowa, który jest znanym krakowskim restauratorem i prowadzi firmę „Weselmy się”.

fot4 300x268 - Relacja z II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle”. Organizowanej przez krakowską fundację Geriatrics.Lista osób współpracujących z Fundacją Geriatrics podczas organizacji II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle” była bardzo dużo i nie mam możliwości jej w całości Państwu zaprezentować. Jednak wszystkim tym osobom Zarząd Fundacji Geriatrics  serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę.

Kończąc konferencję Prezes Fundacji Geriatrics Elżbieta Żytyńska-Chwast powiedziała: „mam nadzieję, że wspólna wymiana doświadczeń związanych z aktywnym starzeniem się wykroczy poza naszą własną świadomość i wpłynie pozytywnie na organizację w przyszłym roku III Krakowskiej Konferencji „Ludzie motyle”.

Prezes Fundacji Geriatrics Elżbieta Żytyńska-Chwast

 


Kolejne nasze wydarzenie, które organizuje w Krakowie Fundacja Geriatrics to spotkanie wigilijne dnia 17.12.2019r, godz. 16.00 (Kraków, ul. Drożdżowa 2 – siedziba Fundacji Geriatrics). Serdecznie zapraszamy.

17.12.2019 spotkanie wigilijne 724x1024 - Relacja z II Krakowskiej Konferencji „Ludzie Motyle”. Organizowanej przez krakowską fundację Geriatrics.

Related Posts

Ta strona korzysta z ciasteczek (plików cookie) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Akceptuję Czytaj więcej