oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Razem stwórzmy nową przestrzeń w mieście! Badania opinii – Nowe Powiśle 11

Masz pomysł, jak powinno wyglądać kulturalne miejsce spotkań na miarę naszych czasów? Nie wahaj się i weź udział w ankiecie przygotowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Poszukujemy ciekawych rozwiązań, które pozwolą na stworzenie nowej przestrzeni u stóp Wawelu. Na Powiślu 11 od lat funkcjonują punkt informacji miejskiej InfoKraków, kawiarnia oraz stoiska z pamiątkami związanymi z miastem. Teraz sam możesz zaplanować to miejsce od nowa. Czas na Nowe Powiśle 11!

Pora na zmiany. Chcemy stworzyć miejsce, które posłuży wszystkim mieszkańcom Krakowa, turystom, a przede wszystkim uczestnikom i organizatorom kulturalnych wydarzeń w mieście. To ma być przestrzeń do zabawy przy najlepszych dźwiękach, twórczej rozmowy o kulturze czy podziwiania artystycznych instalacji.

Dlatego ważny jest głos każdego mieszkańca! Aby wypełnić ankietę, wystarczy wejść TUTAJ i poświęcić zaledwie pięć minut, by odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Ze względu na swoją lokalizację Powiśle 11 ma ogromny potencjał. To prawie 750 m2, które zamierzamy zaprojektować zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców oraz w nawiązaniu do aktualnych trendów. Nie ukrywamy, że sami takie trendy chcemy tworzyć.

Dlatego też do Nowego Powiśla 11 podchodzimy kompleksowo oraz wieloetapowo. Obserwujemy, że coraz częściej pojawia się potrzeba rewitalizacji tego typu przestrzeni. A jeśli nie rewitalizacji, to w każdym razie pisania ich historii od nowa. Dlatego liczymy, że razem z nami – działającym na co dzień dla krakowian zespołem Krakowskiego Biura Festiwalowego – wspólnie stworzymy koncepcję, która w najbliższych latach będzie realizowana.