Bez kategorii

Radosna Niepodległości – 70 Krakowska Lekcja Śpiewania. 11 listopada 2018

“100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI!!!

PRZYJDŹ NA RYNEK GŁÓWNY, ODBIERZ ŚPIEWNIK I ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI!
Już w niedzielę, 11 listopada na Rynku Głównym zabrzmią najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach jubileuszowej, 70. Krakowskiej Lekcji Śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”, która rozpocznie się o godz. 17:00.
Tradycyjnie artyści Teatru Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wraz ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Koncert poprowadzi dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański. Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała na tę okazję 8000 bezpłatnych śpiewników oraz 4000 papierowych czapek krakusek.
Honorowy patronat nad koncertem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie www.bibliotekapiosenki.pl.
Organizatorami koncertu piosenek patriotycznych na Rynku w Krakowie są Biblioteka Polskiej Piosenki i Fundacja Loch Camelot.

Przed Lekcją Śpiewania o godz. 15.00 na scenie wystąpią uczestnicy projektu „Piosenki na wszelki wypadek”, którzy wraz z akompaniamentem zespołu przedstawią rezultaty dwumiesięcznych warsztatów organizowanych przez Bibliotekę Polskiej Piosenki
w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

100 czapek krakusek na 100-lecie Niepodległości!
Podczas Lekcji Śpiewania uczestnicy koncertu będą mogli wygrać w konkursach prowadzonych przez Waldemara Domańskiego pamiątkowe czapki krakuski. Czapki zostały uszyte przez krakowskich seniorów specjalnie na te okazję z materiałów otrzymanych od Prezydenta Miasta podczas V Senioraliów w czerwcu br. Wśród widowni pojawią się także wolontariusze z fundacji „Żywa Pracownia i Zupa na Planatch”, którzy będą wręczać uczestnikom koncertu dodatkowe 100 krakusek, uszyte przez krakowskich bezdomnych. (https://www.deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/art,1075,osoby-z-doswiadczeniem-bezdomnosci-uszyly-100-czapek-.html?fbclid=IwAR1GZgsrVe81qOUW6IBJ5_R4ERWOFJ7Vm1PLEiYMAzjuqEH3cKhWmBc4CQg)”

Dołącz do wydarzenia na fb – https://www.facebook.com/events/894846550717578/

 

Click to comment

Most Popular

To Top