oKrakow.pl

Portal, Miasto Kraków Wydarzenia

Przedłużamy otwarty nabór prac na Krakowski Salon Sztuki

W odpowiedzi na liczne prośby spływające ze środowiska artystycznego zdecydowaliśmy się przedłużyć otwarty nabór na Krakowski Salon Sztuki do 28 lipca 2019 roku. Zaproszenie do udziału kierujemy do wszystkich artystów i wszystkich artystek związanych z Krakowem – rzeźbiarzy i malarek, performerek i twórców wideo, graficzek i autorów instalacji. Jeśli rozważają Państwo wysłanie zgłoszenia, serdecznie do tego zachęcamy. Sam proces jest bardzo prosty: można skorzystać z papierowego formularza lub wypełnić go online na stronie internetowej.

salon przedluzamy szum - Przedłużamy otwarty nabór prac na Krakowski Salon Sztuki

Uczestników wystawy wybiorą selekcjonerzy – w tym roku do Magdaleny Kownackiej i Gawła Kownackiego, pomysłodawców i inicjatorów Salonu, dołączą scenarzystka i reżyserka Anka Sasnal oraz krytyk i kurator Arkadiusz Półtorak. Wybrane przez nich dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie w Pałacu Sztuki od 15 do 24 listopada 2019 roku. W trakcie trwania wystawy planujemy liczne oprowadzania oraz inne wydarzenia towarzyszące, a na jej zakończenie – uroczystą galę wręczenia nagród (23 listopada) oraz aukcję (24 listopada).

W jury Salonu zasiądą artystki i artyści zajmujący się różnymi dziedzinami: filmem, teatrem, muzyką, modą i sztukami wizualnymi, a także znaczące osobowości świata kultury. Zdecydowaliśmy się ich zaprosić, ponieważ interesują nas subiektywne sposoby patrzenia na sztukę oraz wyjście poza akademickie i branżowe kryteria jej oceny. To oni wybiorą laureatów Grand Prix (w wysokości 20 000 złotych), a także nagród w kategoriach Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku (po 6000 złotych każda). Własną nagrodę, także w wysokości 6000 złotych, przyzna publiczność Salonu.

Czym właściwie jest Salon? Współorganizowane przez Fundację Artyści Innowacja Teoria oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe wydarzenie to przegląd najnowszej sztuki tworzonej w Krakowie. Na ubiegłorocznej wystawie zaprezentowaliśmy blisko 200 prac autorstwa 116 artystek i artystów, dając krakowiankom i krakowianom wgląd w to, co dzieje się na co dzień w rozsianych po mieście pracowniach czy mieszkaniach. Mamy nadzieję, że i w tym roku, dzięki zaangażowaniu i zainteresowaniu twórców, Salon będzie dowodem na różnorodność lokalnego środowiska artystycznego.

>> Szczegóły i zgłoszenia na stronie www TUTAJ <<

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Artyści Innowacja Teoria.