Dodaj na - okrakow.pl
Artykuł/Wpis, Wydarzenie, Ogłoszenie Drobne

Premiera Tartuffe w reż. Krzysztofa Pluskoty

TARTUFFE fot. T. Szkodziński

Teatr STU gotowy na 57.sezon w tym sezonie nasz repertuar zawiera 22 tytuły – te klasyczne i najnowsze, które jak sądzimy spełnią Państwa oczekiwania.

tartuffe fot. t.szkodzinski 300x180 - Premiera Tartuffe w reż. Krzysztofa Pluskoty
TARTUFFE fot. T. Szkodziński

57. sezon teatralny STU rozpocznie się  już 14 września przedpremierowymi spektaklami TARTUFFE, arcydzieła komediowego Moliera w przekładzie Jerzego Radziwiłowicza. Przedstawienie wyreżyserował, Krzysztof Pluskota a scenografię zaprojektowała Katarzyna Wójtowicz. W spektaklu usłyszą Państwo  Cztery pory roku Vivaldiego, w fenomenalnym odczytaniu  Maxa Richtera.  W obsadzie zobaczą Państwo między innymi : Kamilę Bestry,  Urszulę Grabowską-Ochalik; Aldonę Grochal, Marię Seweryn, Andrzeja Deskur, Rafała Dziwisza; Radosława Krzyżowskiego, Macieja Wierzbickiego i  Marcina Zacharzewskiego.

Spektakle premierowe TARTUFFE – 16 i 17 września godz. 19.00

Tradycyjne otwarcie sezonu, tym razem w niedzielę, 18 września, uświetni koncert finalistów i laureatów drugiej edycji Konkursu Piosenki o Krakowie, organizowanego wspólnie z Radiem RMF Classic, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskego.

W odpowiedzi na nieustające prośby widzów,  w październiku wznawiamy WESELE Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, które tym samym, w odnowionym kształcie, dołącza do klasycznego kanonu STU, obok HAMLETA, BIESÓW, ZEMSTY, BALLADYNY i TRZECH SIÓSTR.

Spektakle premierowe WESELA –  29  października godz. 19.00 i  30 października godz. 18.00

Na 57. STU -lecie, które obchodzimy jak zawsze 20 lutego, pokażemy prapremierowo LABIRYNT.13 BAJEK DLA DOROSŁYCH, z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, który jest adaptacją niedawno wydanej w Polsce książki Michaela Endego “Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt” w tłumaczeniu Jerzego Korpantego.

Materiał prasowy

By Kraków Wydarzenia - okrakow.pl

Krakowskie Fakty, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia Drobne. Wolne Media Niezależny serwis internetowy poświęcony miastu Kraków. okrakow.pl to serwis tworzony wspólnie z Krakowską społecznością!